Новини

Назад

Історія Санктуарію Фатімської Матері Божої в Крисовичах. Запрошення на святкування коронації фігури МБ Фатімської у суботу 13 травня в Крисовичах

: 4165 2017-05-10 16:06:00

Крисовичі лежать біля Мостиськ на шляху до Самбора. Перша згадка про село походить з 1440 р., але офіційною датою є 1469 р. Останніми власниками Крисовичів були графи Стаднітскі. Під час війни і комунізму прекрасний палац і сад були знищені і пограбовані, а уціліла каплиця була замінена на склад хімікатів і нафти. Знищена і спустошена каплиця із запалим дахом була повернена після 1990 р. завдяки старанням кс. Юзефа Леговича і мешканців Крисовичів.

Розпочато відновлення і розбудову каплиці. У 1991 р. прибув до Крисовичів кс. Андрій Рамс, який як добрий пастир вів розбудову каплиці і її очищення від хімікатів. Двоярусний костел набирав вигляду і нижня частина костелу була посвячена 18 травня 1993 Його Високопреосвященством Арх. Мар`яном Яворським. Верхній костел був посвячений 7 жовтня 1995 р. канцлером тарновської курії кс. Карлом Джюбачком з дозволу і у присутності Кс. Арх. Мар`яна Яворського. Покровителем нижнього костелу залишився святий Антоній, а верхній костел був посвячений Фатімській Божій Матері.

У 1995 р. кс. Едвін Жешуто привіз з Фатіми фігуру Божої Матері, яка в процесії з Липник була урочисто внесена до костелу. У листопаді 1995 р. розпочалася перегренація по родинах образу Божої Матері Фатімської.

13 жовтня 1997 костел в Крисовичах було оголошено санктуарієм Кс. Арх. Мар`яном Яворським. Завдяки піклуванням наступних пробощів кс. Януша Потока і кс. Мечислава Фритка культ Божої Матері Фатімської розвивався на Мостиській землі.

З 2000 року в Крисовичах виконують служіння в ново збудованому монастирі Сестри Служебниці Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (сілезькі).

Його Високопреосвященство Кс. Арх. Мечислав Мокшицький дня 1 серпня 2009 р. створив самостійну парафію Божої Матері Фатімської в Крисовичах і приєднав до неї парафію Чишки. В даний час пробощем і кустошом є кс. Павло Антоляк.

До санктуарію прибуває багато прочан з України, Польщі і світу. Відвідали Божу Матір Фатімську зокрема Кс. Кардинал Йозеф Томко, Кс. Кардинал Тарчізіо Бертоне, Кс. Архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Кс. Єпископ Гжегож Кашак.

В санктуарії від травня до жовтня тривають фатімські богослужіння, кожної середи проводиться фатімська новенна, також тут відбувається багато урочистостей під пильним оком нашої Матері. Вдячні Богові і Фатімській Божій Матері ми прагнемо через дар корони, яку посвятив папа Франциск, оголосити Марію Королевою нашої землі і наших сердець.

Ще раз щиро запрошуємо до спільної молитви і святкування у суботу 13 травня!Назад