Новини

Назад

Інавгурація нового керівника Мукачівської Греко-Католицької Єпархії Владики Ніла

: 226 2020-10-01 11:02:08

У неділю, 27 вересня, у м.Ужгород у Кафедральному Соборі Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, на храмове свято, відбулася інавгурація Апостольського Адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії, Преосвященного владики Ніла. Декрет про призначення було оприлюднено в неділю під час Архієрейської Служби Божої, під час якої був присутній представник Римо-Католицької Церкви єп. Микола Лучок.

Єпископа-помічника Мукачівської греко-католицької єпархії Ніла (Лущака) було призначено Апостольським Адміністратором єпархії 20 липня цього року папою Римським Франциском у зв`язку з передчасною смертю єпископа Мілана (Шашіка).

Ніл Лущак народився 1973 року в Ужгороді. Навчався в міській середній школі. Відбув військову службу в 1991- 93 роках. У 1993 році вступив в Ужгородську духовну семінарію. Закінчивши теологічні студії, рукоположений у священики 2 липня 1996 року та направлений до ужгородського Хрестовоздвиженського кафедрального собору. Душпастирював протягом семи років на парафіях Мукачівської єпархії у смт.Перечині та в Перечинському районі. Навчався в Папському урбаніянському університеті (м.Рим, Італія), здобуваючи ліценціат з філософії. У 2009 році вступив у тернопільський новіціят Чину Братів Менших, прийнявши чернече ім`я Ніл. 2010 року розпочав викладати філософію в Ужгородській греко-католицькій богословській академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. 12 січня 2013 року в Ужгородському Хрестовоздвиженському соборі відбулося поставлення в священослужителі Преподобного о.Ніла.

Фото: zakarpattya.net.uaНазад