Новини

Назад

Інавгурація Академічного Року 2018/2019 в Теологічному Інституті св. Йосифа Більчевського.

: 822 2018-09-29 16:51:56

29 вересня у Теологічному Інституті св. Йосифа Більчевського в Брюховичах відбулася Інавгурація Академічного Року 2018/2019. Євхаристію в академічному храмі очолив Архієпископ Віктор Скворц з Катовіц, котрий виголосив проповідь. Співслужили Архієпископ Мечислав Мокшицький та єпископ-сенйор Мар’ян Бучек, Ректор Львівської ВДС о. Петро Бжескі, ректори сенімарій в Городку та в Києві та священики з України й Польщі.

Інавгураційна академія розпочалася з виконання студентського гімну Gaudeamus igitur. За минулий академічний рік та усе десятиліття існування інституту перед присутніми відзвітував директор інституту о. д-р Яцек Ульяш.

Отець професор доктор габілітований Анджей ЗВОЛІНЬСКІ (UPJPII, Краків,) прочитав лист-вітання від ректора Папського Університету Йоана Павла ІІ в Кракові та передав декрет афіліаційний Конгрегації до справ католицького виховання у Римі, який юридично приєднав ВДС Святого Йосипа до Університету Йоана Павла ІІ в Кракові.

Об 11.00 молитвою розпочалася Інавгураційна академія. Потім присутні відспівали давній студентський гімн „Gaudeamus igitur".

Інавгураційну лекцію цього року мав Проректор Люблінського Католицького Університету, Отець професор доктор габілітований Анджей Kiціньскі, на тему «Сторіччя Люблінського католицького університету Йоана Павла II як доказ Божественного Провидіння ".

Після лекції, ректор Львівської ВДС о. Петро Бжескі представив нових студентів, яких прийняли на навчальний рік 2018/2019, після цього Львівський Митрополит урочисто вручив їм залікові картки та посвідчення студента І року (Курс А і Курс В). Духовні й світські особи, котрі виявили бажання здобути знання склали присягу. Учасників Інаугураційної Академії привітали представники керівництва Вищих Духовних Семінарій РКЦ у Ворзелі та в Городку Хмельницької області, Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольскі.

Пастирське слово до студентів та вихователів мав Архієпископ Мечислав Мокшицький. А на завершення урочистості, як вираз вдячності за все ієрархи, вихователі, студенти та інші гості проспівали чудову пісню на честь Діви Марії „Sliczna Gwiazdo miasta Lwowa" – «Прекрасна Зірко Міста Львова»

Напередодні в рамках інавгураційних заходів у Теологічному Інституті св. Йосифа Більчевського відбувся симпозіум „Велика любов Праведників” (75 років волинської трагедії - пам`ять, істина і порятунок в Ісусі Христі), в якому взяли участь Архієпископ Мечислав Мокшицький, доповідачі зі Львова, Кракова, Івано-Франківська, Любліна.

Автор : Олександр Кусий

Назад