Новини

Назад

Іконописний пленер як знак нашого часу: виставка Волинських ікон у Львові

: 286 2019-03-15 17:33:03

На третьому поверсі Львівського палацу мистецтв відкрита виставка сучасної ікони та сакрального мистецтва «Замлиння». Вже дев`ятий рік поспіль ідею проведення таких виставок втілюють у життя організатори та молоді художники з України та Польщі.

Унікальна локація Замлиння на кордоні між Україною та Польщею стала місцем духовно-мистецьких практик художників двох країн, серед яких і знані іконописці, і студенти Львівської національної академії мистецтв. Ідея формату належить екс-консулу Генерального консульства РП в Луцьку Кшиштофу Савіцкі, а до її реалізації протягом усього часу проведення пленерів незмінно долучаються голова правління Волинської організації Національної спілки художників України Володимир Марчук, Генеральний вікарій Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви і директор Інтеграційного центру в Замлинні Карітас Ян Бурас, педагоги і студенти Львівської національної академії мистецтв, Варшавського університету. Патронат проекту здійснює Генеральне консульство РП в Луцьку, а також ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви Віталій Скомаровський і Луцький екзарх Української Греко-Католицької Церкви Йосафат Говера.

Виставка є екуменічною, тобто організатори цього проекту націлені, зокрема, і на залучення до нього представників всіх конфесій та об`єднання їх.

«Для мене "Замлиння" - це знак сучасного часу!» - сказав під час офіційного відкриття Генеральний вікарій Луцької римсько-католицької дієцезій отець Ян Бурас. І ці його слова, напевно, і є найкращим підтвердженням актальності і глибокого сенсу такого проекту.

Роман Василик, засновник кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв наголосив, що однією з найбільших цінностей цієї виставки є те, що представлені на ній роботи – вільні Тобто, художники, іконописці, які їх створювали, не були обтяжені обов’язком і «малювали так, як їм говорило серце, як кликала душа».
Виставка «Замлиння» в Львівському палаці мистецтв триватиме до кінця місяця, а далі експозицію очікує насичена мандрівка містами України та Польщі: це Острог, Дубно, Замосць, Хелм. Налагоджуються контакти із литовськими творчими колами, які виявили зацікавленість у проведенні такої виставки у своїй країні.

Фото: Віктора Чухрая та Lviv Art Palace

За матеріалами: Lviv Art Palace та volynnews.comНазад