Новини

Назад

Перша Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні

: 981 2019-05-12 13:06:57

10 травня в місті Івано-Франківську зі Святої Меси під проводом архієпископа Мечислава Мокшицького в костелі Христа Царя там розпочалася І Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні.  Львівський митрополит назвав цю подію історичним моментом для нашої Церкви і для держави. 

«Вдивляючись в святого Апостола Павла, ми повинні усвідомити собі, що тепер це саме ми є тими учнями, які покликані свідчити про Ісуса перед сучасними людьми – мовив у проповіді архієпископ Мокшицький. - При нашій слабкості і грішності ця велич місії, даної нам Ісусом, може породжувати в нас боязнь. Але пам’ятаймо, що маємо могутнього свідка правди - Боже Слово». «Справжній Лицар Колумба – це християнин Божого Слова, який не лише знає, де в його домі знаходиться Святе Писання, але і часто його відкриває, щоб в ньому шукати мудрості та свідчити про нього в своїй сім’ї і своєму середовищі» - зазначив митрополит. На завершення проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький сказав: «Ми. Лицарі Колумба, які живемо для Христа, будьмо таким знаком, щоб разом зі святим Павлом сказати: «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив, віру зберіг. Наостанку мені призначається вінок праведності, якого мені того дня дасть Господь, Суддя справедливий; і не тільки мені, але й усім, що прихід Його полюбив» (2Tm 4,7-8). Амінь».
«Віримо, що саме з цієї Божественрної Літургії почнуться великі діяння і гарний розвиток нашого Ордену тут, на українській землі, Господь Бог нас трудитися на благо нашої Церкви і нашого народу» - сказав в подячному слові Юрій Малецький, заступник голови Благодійної Організації «Українська Рада Лицарів Колумба».

«Нині є 1320 Лицарів Колумба в Україні - розповів Богдан Ковалів, Територіальний Делегат, відповідальний за розвиток Лицарів Колумба в Україні. – Вони об’єднані в 29 Рад, які створені при парафіях РКЦ і УГКЦ. Наші Ради є від західного кордону України (Самбір, Крисовичі, Львів, Івано-Франківськ) аж до Полтави, Запоріжжя. Мелітополя, Одеси і, звичайно, є в Києві, Вишгороді, Ірпіні. Ми унікальна мирянська організація, що об’єднує римо-католиків і греко-католиків. Показуємо приклад спільного служіння Церкві, Богові, Маємо дуже багато програм, які об’єднані гаслом «віра в дії». Вони мають чотири блоки: Віра, Родина, Громада і За Життя. Це суто чоловіча організація, але оскільки Лицарі Колумба є захисниками християнської родини, то, зрозуміло, що їх дружини беруть також активну участь в реалізації наших програм».

«Це справді дуже важлива історична подія, бо це перша установча Конвенція Лицарів Колумба в Україні – зазначив Шимон Чишек, Представник Найвищого Лицаря з Найвищої Ради Лицарів у США. – Сім років тому Архієпископ Мечислав Мокшицький і Верховний Архієпископ Святослав Шевчук, Глава УГКЦ стали Лицарями Колумба під час спільної урочистості у Львові. Підсумовуючи семирічну діяльність, Лицарі Колумба в Україні вибрали склад свого керівного органу та визначали напрямки своєї подальшої діяльності».

Шимон Чишек зауважив, що рух Лицарів Колумба, що набув поширення в парафіях УГКЦ і РКЦ в Україніб відкритий також для парафій Мукачівської греко-католицької Єпархії sui juris (свого права). «У США, де Лицарі Колумба започаткували свою діяльність в 1882 році, тепер об’єднують чоловіків-католиків різних обрядів, які перебувають в єдності з Апостольською Столицею. Завдяки такому багатству в різноманітності Лицарі Колумба можуть розвиватися і ділитися свої досвідом також в Україні» - зазначив Шимон Чишек.

Впродовж трьох днів в Івано-Франківську відбувалися також богослужіння у східному обряді. Під час засідань у приміщенні Духовної Семінарії ім.. свщмч. Йосафата УГКЦ Лицарі Колумба з різних парафій розповідали про свою діяльність. Відбулися робочі сесії і зустрічі капеланів. Окрему програму мали дружини Лицарів Колумба.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад