Новини

Назад

Інгрес Архієпископа Мар`яна Яворського та рукоположення священиків і диякона

: 637 1991-05-18 00:00:00

Інгрес архієпископа Мар’яна Яворського, Львівського митрополита, мав відбутись 6 квітня, проте Львівська обласна влада його заблокувала, наполягаючи на тому, щоб першим відбувся інгрес Глави Греко-Католицької Церкви кардинала Мирослава Любачівського, котрий тоді ще перебував у Римі. 

Щоб не давати підстав для недоброзичливих випадів з боку влади та частини громадськості, архієпископу Яворському довелось повернутись у Польщу, поки не було узгоджено нову компромісну дату його інгресу 18 травня - на тиждень пізніше, ніж інгрес кардинала Любачівського. Таким чином, 18 травня у присутності Апостольського нунція в СРСР архієпископа Франческо Коласуоно відбулося скромне впровадження архієпископа Мар’яна Яворського до Львівського кафедрального митрополичого собору.

Тоді ж, під час інгресу архієпископ Яворський висвятив двох священиків (Йосипа Михайловського та Андрія Бачинського), а також одного диякона (Адрія Заянчковського). Це були перші свячення у Львівській катедрі після ІІ Світової війни.Назад