Новини

Назад

ІІ екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства

: 314 2019-02-18 19:52:40

16 лютого 2019 року, в читальній залі ЛДУФК відбувся другий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – представників римо-католицької, греко-католицької та протестантської церков. Із нашої Духовної семінарії св. Йосифа представниками були: семінарист Роберто Подольський з першого курсу та семінарист Іван Костецький з пропедевтичного року.

Турнір було приурочено до п’ятої річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. За традицією розпочали з молитви та привітальне слово виголосив завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту, професор Богдан Виноградський: «Сьогоднішня подія – закладення цеглинки в екуменічний процес єднання України. Висловлюю повагу за участь в турнірі сестрі Методії. Для неї це вже перемога. Важливими є олімпійські принципи, які реалізовуються в таких змаганнях».

Упродовж дня 26 учасників боролися за перемогу. Найбільшу похвалу здобула сестра Методія Бадецька (Чин Св. Василія Великого): «Вперше беру участь в таких змаганнях. Всі суперники були дуже сильними. Я родом з Дрогобича. В шахи навчив грати батько, також відвідувала гурток. Ішла сюди і молилася. Це своєрідна зустріч з Господом, який є серед нас, дарує мудрість і творчість».

Найвправніші представники духовенства очолили трійку лідерів. Вони добре відомі з минулорічного чемпіонату: на першій сходинці – кандидат в майстри спорту з шахів о. Віктор Квасній (Чин Св. Василія Великого); на другій – о. Михайло Цегельський (Львівська Архиєпархія УГКЦ); на третій – Валерій Купчак (Львівська духовна семінарія).

Світлини: Іванна Литвинець та Іван Костецький

За матеріалами: Іванна Литвинець, культурно-мистецький відділ ЛДУФКНазад