Новини

Назад

ІІ Тиждень Виховання на тему "Дім в Назареті"

: 33066 2018-04-14 15:36:48

Нагадуємо, що 2-8 червня 2018 року Римо-Католицька Церква в Україні проводить ІІ Тиждень Виховання на тему "Дім в Назареті". Заохочуємо в цей час приєднатися всіма локальними ініціативами, які мають мету вихованя сімейних цінностей.

II ТИЖДЕНЬ ВИХОВАННЯ
В РИМО-КАТОЛИЦЬКІЙ ЦЕРКВІ УКРАЇНИ
02 - 08.06. 2018
„ ДІМ В НАЗАРЕТІ”

"Назарет є школою, в якій починаєш розуміти життя Ісуса: це школа Євангелія. Нехай Назарет навчить нас, чим є родина, її спільнота любові, її сувора і проста краса, її святий і нерозривний характер. Вчимося від Назарету тому, що родинне виховання є цінним і незамінним і що в соціальній сфері воно має першочергове і виняткове значення". (Павло VI, Назарет, 5.І. 1964 р.)

МЕТА II ТИЖНЯ ВИХОВАННЯ

1. Родинний дім як перше місце виховання. Звернути увагу батьків, педагогів та духовенства на потребу виховання добрих християн та чесних громадян ”.

2. Подружжя як первинне покликання. На прикладі Святої Родини та їх дому в Назареті показати красу покликання до подружнього і родинного життя.

3. Популяризувати викладання предметів духовно-морального спрямування в школах.

4. „Дім в Назареті” є взірцем Вітчизни, в якій варто жити і працювати. Роздуми на тему молодіжної еміграції та заохочення залишатись в рідному краї.

КОНТЕКСТ

1. XV Синод Єпископів «Молодь, віра та розпізнання покликання».

- В жовтні цього року відбудеться черговий Синод Єпископів, який також названий Синод Молоді. Церква буде відповідатиме на питання про роль молодих людей у Церкві.

- Ця тема, яку запропонував Святіший Отець, є логічним продовженням останнього Синоду на тему подружжя, бо саме подружжя та родина є покликанням, яке найчастіше обирає молодь.

2. Актуальність захисту сімейних цінностей для сучасного українського суспільства. Зростання впливу ґендерної ідеології.

3. 38 % молоді думає про еміграцію з України (дослідження Міністерства молоді та спорту "Молодь України 2017").

4. Реформа освіти в Україні. Закон України «Про освіту» набув чинності 28.09.2017. Модель Випускників нової школи - це : «освічені українці, всебічно розвинені, відповідальні громадяни та патріоти, здатні до ризику та інновацій, - ось хто поведе українську економіку вперед у XXI сторіччі». (www.nus.org.ua)

ІНІЦІАТИВИ ОРГАНІЗОВАНІ КОМІСІЄЮ ДУШПАСТИРСТВА МОЛОДІ

1. Душпастирський лист єпископів для оприлюднення в парафіях. (10 червня), приурочений до II Тижня Виховання.

2. Підготовка Літургії на Тиждень Виховання: коментар та молитва вірних, опубліковані в „Oremus”.
3. Конференція для батьків та педагогів.

4. Пропозиція катехези для молоді 16 +.

5. Пропозиція вивчення предметів духовно-морального спрямування через інформаційні акції, скеровані до батьків з залученням листа до дирекції школи.

6. Форум молодіжного душпастирства РКЦ-УГКЦ відбуватиметься з 8 по 10 червня 2018 р. у Львові.

У заході запланована участь близько 100 осіб, відповідальних за душпастирство молоді в католицьких дієцезіях та єпархіях, відповідальних за молодіжні рухи в Україні (духовних осіб та світських).

7. Просування християнської тематики виховання в ЗМІ (католицьких та некатолицьких).

8. Просування тематичних заходів у місцевих церквах (молитви, наукові конференції, свята…).

 

ВСЕУКРАЇНСЬКІ IНІЦІАТИВИ, ЩО ОРГАНІЗОВАНІ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

„Всеукраїнська хода на захист сімейних цінностей” (02. 06. 2018 м. Київ).

З молитвою,
Комісія душпастирства молоді РКЦ

juvanima.org.ua

facebook.com/juvanima.ukr.net

 Назад