Новини

Назад

Гуманітарна допомога від Папи для України: без прозелітизму

: 773 2016-06-17 16:23:58

Папська допомога буде розподілена за посередництвом Комітету, очолюваного Його Преосвященством Яном Собіло, єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії. Святий Престол зберігає за собою відповідальність за всю акцію та нагляд над нею.

Про це представник Ватикану кардинал П’єтро Паролін сказав сьогодні у Запоріжжі, виступаючи перед Радою Церков і релігійних організацій.

Він нагадав, для кого саме призначається благодійна допомога, зібрана у церквах Європи за ініціативою Папи Франциска:
«Кошти призначаються виключно для жертв насильства у східній частині України: переселенцям, що залишили власні домівки та шукають притулку на решті території Держави, жителям так званої «сірої зони» поблизу лінії зіткнень, населенню, яке залишається на неконтрольованій Україною території, передусім дітям, літнім людям та неповним сім’ям із маленькими дітьми, особам, що втратили домівку, жертвам травм, фізичних та психологічних, отриманих під час військових дій, а також тим, хто зазнав тортур та інших форм катувань.»

Посланець Папи наголосив, що допомогу можуть отримати люди, незалежно від релігії, світогляду чи мовної приналежності:
«У призначенні гуманітарної допомоги не буде поділу на підставі світогляду або ж релігійної, етнічної чи мовної приналежності. Єдина умова — це те, що йдеться про людей, які перебувають у ситуації реальної потреби. Бо для Церкви всі є синами, на рівних правах, синами Отця, що на небесах. Розпочнемо з найнеобхіднішої допомоги: їжа, вода, одяг, ліки, дах над головою.»

В акції «Папа для України» немає жодного наміру прозелітизму, — наголосив кардинал Паролін. «Папа сподівається, щоб у цьому жесті милосердя, який бажає вчинити Католицька Церква, взяли участь якнайбільша кількість людей, особливо серед віруючих», — сказав ієрарх.

Повний текст промови кардинала Пароліна читайте тут.

Джерело: CREDOНазад