Новини

Назад

Городоцька семінарія відсвяткувала ювілей

: 728 2016-10-16 16:19:07

«Боже, в Трійці Єдиний, Подільська семінарія для слави Твоєї постала, вчини, щоб повсякчасно славі твоїй служила, щоб її ніколи не зменшувала. Нехай Твій Святий Дух вчинить, щоб з цієї семінарії завжди виходили святі, розумні, ревні і жертовні священики, повні любові до Тебе і до людей. Пресвята Маріє, Непорочна Мати Церкви, опікуйся школою Твого Сина. Амінь», — цими словами, записаними у документі єпископа Стефана Рупнєвського, майже три століття тому, щоденно моляться клірики та викладачі Вищої духовної семінарії у Городку на Хмельничинні. Учора, 13 вересня 2016 р., навчальний заклад відзначив 25‑річчя відновлення.

Я переконаний, що відродження семінарії є найбільшим знаком відродження Церкви і дієцезії. Набагато легше побудувати храм, ніж відродити семінарію, бо семінарія є знаком дієцезії, яка встала на ноги», — сказав архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, під час урочистої Євхаристії з цієї нагоди. Владика прибув до семінарії увечері напередодні, аби зустрітися із семінаристами.

Історичний симпозіум, що відбувся у цей день, допоміг гостям свята познайомитися із багатою історією семінарії Кам’янець‑Подільської дієцезії, зокрема доповіді о. Олега Жарука, та о. Домініка Яцкова, були присвячені темі заснування, становлення та розвитку навчального закладу. Духовну семінарію на Поділлі заснував єпископ Стефан Фіалковський своїм декретом від 3 листопада 1721 року, «маючи бажання залишити надію на "майбутні жнива"», вважаючи, що «справа заснування семінарії є найбільш пристойна, гарна, відповідна і плідна у вихованні шляхетської молоді, яка б могла виростати, як високі кедри при допомозі духовних інструкцій директорів і професорів».

ісля Євхаристії у парафіяльному храмі та святкового обіду відбулася зустріч Апостольського Нунція архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті із випускниками семінарії, де священики могли поставити владиці свої запитання.

«Єпископ Ян Ольшанський добре розумів, що без своїх священиків справи євангелізації звершувати неможливо, тому, відкритий на дію Святого Духа, він відновив семінарію. Владика називав її серцем дієцезії. Дуже влучний вислів, дуже влучний опис того, чим має бути семінарія… Я з цим повністю погоджуюся», — сказав CREDO Леон Дубравський, ординарій Кам’янець‑Подільської дієцезії. — Святий Йоана Павла ІІ говорив, що Церква повинна дихати двома легенями, якими є схід та захід. Парафразуючи ці слова, можна сказати, що спільнота церкви у дієцезії також має дві легені, які забезпечують її життя. Як на мене, такими легенями є семінарія та парафіяльні спільноти. Ми працюємо спільно разом, підтримуючи одне одного. Уся дієцезія пітримує сьогодні цих кліриків, майбутніх священиків. Хочу, аби в їхніх серцях зроджувалася вдячність, яка б виявлялася у відповідальному ставленні до праці та науки. Хочу, аби кожен із них дав передовсім собі самому відповідь на питання: що я тут [в семінарії] роблю? Довіряючи сьогодні їх ректорові та вихователям, очікуємо уже незабаром нових священиків, які для нас будуть відкривати небо».

Святкування 25‑річчя відновлення ВДС стало водночас інавгурацією нового навчального року. Дев’ятеро студентів І курсу отримали залікові книжки з рук єпископа Леона. Усього за чверть століття у семінарії навчалося 366 кліриків, 121 із них, тобто кожен третій, стали священиками.


Джерело: CREDOНазад