Новини

Назад

ФАТІМА: відкриваючи таємницю об`явлень Богородиці...

: 362 2017-09-16 17:30:03

З 13 до 14 вересня наша паломницька делегація мала щастя побувати в культовому місті Всесвітньо відомих Марійних обявлень. Фатіма зустріла нас сонцем, ясністю синього неба, що вказувало на благість міста. Рівно сто років тому тут об`явилася Марія, і що цікаво, була точно така сама погода! Візіонери - три пастушка: Люсія Сантос (10 років), Франциско Марто (9 років) та Жасінта Марто (7 років). Традиційно вони приходили до трав`яної Фатіми випасти корів з сусіднього села Алжуштрел, і тут одного дня, 13 травня 1917 року, близько опівдня, діти побачили раптовий спалах світла, схожий на блискавку... То була Богородиця!

Головна подія сьогоднішнього дня (13 вересня) - урочиста Меса! Варто сказати, що площа на якій збираються прочани вражає своєю територією, на ній легко може перебувати до 200 тисяч осіб! Шкода, але сьогоднішній день зібрав всього 15 тисяч прочан. Очолювали дійство три кардинали, 28 єпископів (з них три українські: митрополит Мечислав Мокшицький, владика Леон Дубравський та єпископ-помічник Ян Собіло) і 527 священиків. З України приїздили клерики одразу з 4 семінарій: Ворзельської (РКЦ) , Городоцької (РКЦ), Брюховецької (РКЦ) та Львівської семінарії (УГКЦ) Святого Духа на чолі з отцем Ігорем Бойко, що в ці дні переживає 14 річницю священства та 30 річницю з дня Першого причастя. Греко-католицькі семінаристи удостоїли ректора чудовим виконанням композиції Многая літа прямо на площі, чим викликали немалу увагу паломників з інших країн. В конкретній делегації автор цих рядків побачив отця Віктора Вонсовича, це той самий священик, який три роки тому 10 днів пробув у полоні донбасівських бойовиків. Наразі отець активно займається капеланством, про що він і розповів Радіо Марія: «На жаль, досі вмирають наші хлопці. Перестрілка не закінчується. Є враження, що війна вигідна обом сторонам цієї політичної гри».

Всеукраїнське паломництво у Фатімі ознаменувалося масовою процесією містами об`явлень Богородиці, в якій взяли участь 3 кардинали, 28 єпископів (включаючи митрополита Мечислава МОКШИЦЬКОГО, владику Леона Дубравського і єпископа-помічника Яна Собіло) та понад 500 священиків...

Центральна площа вздовж простягнута на 500 метрів і «скріплюється» двома базиліками накінці кожної з сторін. Головна фатімська базиліка - готична, напроти неї новий храм у стилі модерн має гігантські розміри. Базиліка Богородиці може вміщувати до 100 тисяч паломників, крім того в її підземному фасаді знаходиться ще 20 капел, і реколекційних залів. В одному з них є серце, в центрі якого інкрустовано дзеркало. Кожен вірний підходячи до серця бачить своє обличчя. Знахідка показує, що саме людина є в серці Ісуса.

Увечорі ми мали можливість споглядати прекрасну процесію на площі. Розпочиналася вона біля невеликої склянної каплиці в якій знаходиться фігурка Божої Матері. Скульптуру захищає куленепробивне скло, яке опускається заради дуже великих процесійних урочистостей. Саме так було і в цей час, після проказування розарію з роздумами у присутності більш ніж 10 тисячної аудиторії, почалася хода на чолі якої була Марія. 6 волонтерів несли фігурку на своїх плечах, а за ними прямували прочани, все це супроводжувалося піснями про Марію.

Приємно радувало око велика кількість українців в часі Меси і процесії. Відсвяткувати 100 річчя фатімських обявлень прибула чимала українська делегація з 150 чоловік з Чехії. Ці прекрасні милі люди вже тривалий час живуть в Празі і зорганізувалися задля молитви за мир на батьківщині.

На другий день - 14 вересня паломники мали можливість поспілкуватися один з одним в часі запланованого фуршету. Всього на ньому були присутніми 170 осіб. Очолювали дійство в ресторані Віторіо митрополит Мечислав Мокшицький, владика Леон Дубравський і єпископ-помічник Ян Собіло. Після нетривалих привітань трапеза розпочалася, і тривала біля двох годин. Завершилося все...веселими колядками владики Леона Дубравського і семінаристів, які напочатку привітали імениницю композицією з благочинної організації Церква в потребі (Німеччина), а потім продовжили хоровий спів, що сприяв чудовій атмосфери.

Після фуршету відбувся брифінг наших єпископів. Варто сказати, бесіда три на три. Ієрархів очолював митрополит Мечислав Мокшицький, крім нього на зустрічі був єпископ Леон Дубравський і єпископ-помічник Ян Собіло. Журналістську братію окрім автора цього матеріалу представляли спецкор часопису Кредо Віта Якубовська і голменеджер палцентру Рафаїл Олена Кулигіна. Напочатку слово взяв митрополит: «Ця подія має дуже важливий характер, адже подібні паломництва мотивують до єдності! В Україні спостерігається релігійне збудження. Бачу це не тільки по Львівській архідієцезії, але і по іншим. Війна річ погана, але очевидно, що люди повертаються до храмів, і в порівнянні з трьохрічною давниною, їх набагато більше. А ось Держава на жаль, до РКЦ не дослуховуються. Не шанують нас, і у ВРЦіРО, це стає ясно, щойно починається засідання. Нам показово вказують на наше місце розміщуючи наших делегатів далеко на галерці. Тому, в часі коли країна переживає біди, а влада має закриті вуха, крім як молитви нам нічого не залишається».

Єпископ Леон Дубравський, що прагне зробити Україну ще одним центром фатімських об`явлень так описав свої переживання щодо приїзду у Фатіму: війна об`єднала нас! Ми стали більше молитися. Але є одна негативна річ: ми трохи звикли до війни. Це небезпека! Фатіма вчить нас молитися, вчить миру. Дуже погано, коли якісь конфесії розпалюють ворожбу. Різність конфесії мають бути єдиними в різності...

Єпископ Ян Собіло почав свій монолог з свіжих переживань: «Відчуваю себе не дуже молодою людиною. Після таких автобусних переїздів дуже болять ноги! Ну, а щодо самої Фатіми, я дуже радий, що з нами є митрополит Мечислав Мокшицький - це велике для нас благословення, певна присутність Марії серед нас! Сьогодні ми маємо молитися за мир, католики володіють інструментаріями, і тримають в руках всю повноту благодаті від самого Бога».

Після завершення бесіди ми мали вільний час. В Фатімі на нас чекає ще одна Меса і нічний переїзд до іспанського Монтсеррату. Там знаходиться один з найбільш знанних монастирів...

Сергій Іваницький

Джерело: slovo.todayНазад