Новини

Назад

Екуменічне Йорданське водосвяття у Львові.

: 1069 2019-01-20 13:08:16

19 січня 2019 року, на свято Богоявлення Господнього, на площі Ринок відбулося екуменічне Йорданське Водосвяття за участі духовенства усіх християнських конфесій міста.  Розпочали захід октет «Орфей» та камерний хор “Жайвір”, які виконали  різдвяні колядки та щедрівки.

Цього року, відповідно до графіку, Чин освячення води очолив Високопреосвященний владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський Православної Церкви України:

Сьогодні, коли ми святкуємо це велике свято, я пригадую слова Всесвятішого Вселенського Патріарха Варфоломія, які він сказав до нас, до тих владик, які прибули для того, щоб отримати Томос – грамоту, про незалежність і автокефалію нашої української Церкви. Це був день Богоявлення Господнього, за новим календарем, 6 січня. І він сказав такі слова: “Тільки Бог, який являється у Святій Тройці на Йордані, здатний щось народжувати, творити. І сьогодні ми, Церква Вселенська, він сказав, народили доньку – Церкву Українську. Я думаю, що всі християни цю подію зустрічають з радістю. Тому що наша Церква нарешті стала визнана, незалежна. Тому, дорогі брати і сестри,я хочу цією радістю з вами поділитися і подякувати Вам за всі ті великі молитви, які ви творили у своїх храмах – за те, щоби українська церква постала. Хочу подякувати нашій владі, владі міста, всім Вам за те, що ми сьогодні зібралися на нашому Львівському Йордані, щоби прославити Христа

Також присутніх привітав єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Едвард Кава:

Ми сьогодні зібралися тут, у серці нашого міста, щоби пережити цю велику урочистість – подію, у якій ми беремо участь, яка є для нас великим видимим знаком Божої присутності. Адже сьогодні Бог нам об’являється, а ми сьогодні, як ніколи, потребуємо Божого об’явлення, такого видимого знаку Божої присутності. Всі ці події, які зараз відбуваються у нас, у нашому серці, вони є важкими, складними, але вони нас об,єднують, об’єднують нас для Христа. Зараз дуже важливо,щоб ми побачили, що наше майбутнє є у християнстві. Щоб ми будували своє життя на Ісусі Христі, на молитві, на читанні Слова Божого, щоб ми пам’ятали те Хрещення, яке є у наших серцях, той образ і подобу Божі, яка у нас присутня. Нехай, ця урочистість, ця освячена вода, яку ми всі зачерпнемо, візьмемо до своїх домівок, нехай внесе благословіння, мир, лагідність, єдність”.

Участь у молебні також взяли також очільники міста, області, представники громадських організацій та об’єднань. Представниками нашої громади був о. Ян Нікєль, настоятель кафедрального собору, о. Славомір Зеліньскій OFM Conv на чолі з єпископом Едвардом Кавою.

Після традиційного Йорданського водосвяття, духовенство також освятило кабінет міського голови і Велику сесійну залу.

Джерело: velychlviv.comНазад