Новини

Назад

Екуменічна молитва в 76-ту річницю знищення польського села Гута Пеняцька

: 292 2020-02-24 13:41:43

23 лютого в Бродівському районі на Львівщині єпископ-помічник Едуард Кава очолив екуменічну молитву під час пропам’ятних урочистостей на місці польського села Гути Пеняцької, знищеного 76 років тому. Єпископ Кава привітав високих гостей з Польщі, родини колишніх жителів Гути Пеняцької, представників української влади та численних паломників, поляків і українців.

«Ми зібралися сьогодні тут, щоби молитися – сказав у проповіді єпископ Едуард Кава. – У 1944 році людська ненависть привела до масових вбивств. Сьогодні наше завдання, нас християн, нас католиків, православних, щоби більше до такої ненависті на нашій землі не допустити. Це все залежить від нас, від нашого життя, від нашої молитви, від нашого щоденного християнського свідчення. І це місце, в якому ми сьогодні збираємося, є для нас прекрасною нагодою, щоб воно стало місцем поєднання, миру і любові. Тому зробімо все, що можемо. Бог дає нам прекрасні можливості, щоби ми їх використали для нашого суспільного добра. Нехай це, в якому ми сьогодні збираємось, це історичне місце, буде для нас таким знаком, що тут має бути насамперед прославлений Бог. Що тут мусить бути постійно мовлена молитва. Що тут має бути Царство Любові, де вже нема місця для ненависті і смерті. Нехай в цьому нам допоможе наш Господь» - закликав єпископ Едуард Кава.

Було зачитано лист президента Польщі Анджея Дуди до учасників і організаторів пропам’ятних урочистостей в Гуті Пеняцькій. Почесті загиблим віддали зокрема прибулі Держсекретар канцелярії президента РП Адам Кв’ятковський, віце-маршалок Сейму РП Малґожата Ґосєвська, ряд польських міністрів, Посол РП в Україні Бартош Ціхоцький, Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкевич.

Фото: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад