Новини

Назад

Екуменічна молитва, перед чудотворною іконою Матері Божої Белзької, за місто Кристинопіль-Червоноград з нагоди Ювілею 325-тиліття заснування міста.

: 38223 2017-06-27 11:17:34

В середу, 12 липня цього року, о 18.00 на Вічевій Площі в м. Червонограді, біля Хреста, в свято свв. Апостолів Петра і Павла за старим стилем, відбудеться екуменічна молитва, перед чудотворною іконою Матері Божої Белзької, за місто Кристинопіль-Червоноград з нагоди Ювілею 325-тиліття заснування міста.

Святкування проходитиме під патронатом міського голови пана Андрія Залівського та міської ради.
В цьому молебні візьме участь Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, делегація з Ясногурського монастиря отців Паулінів, запрошені гості з України та закордону, священики та мешканці нашого міста.

Після молитви відбудеться урочисте внесення ікони Матері Божої Белзької до церкви Зіслання Святого Духа де молитовне святкування закінчиться Святою Месою.

Пригадуємо, що 14 червня 2017 року в Ченстохові (Польща) перед чудотворною іконою Матері Божої Ясногорської в 635 річницю перенесення цієї ікони з Белза до Ченстохови, в 300 річницю Її коронації та в 325 річницю заснування міста Кристинополя-Червонограда, на Ясній Горі пройшла молитва за мир в Україні та за Кристинопіль, яку провів Львівський Митрополит Мечеслав Мокшицький, звертаючись до Богородиці:

«Наша Мати і Царице, приходимо сюди в скрутному часі, який переживають Твої вірні в Україні… В такому часі приходимо до Тебе з проханням повернутися до нас в ясногорському знаку перемоги і запрошуємо до Червонограду, колишнього Кристинополя, який знаходиться дуже близько Белза, з якого Ти вирушила в дорогу кілька століть тому і зупинилась в цьому місці. Там чекають на Тебе люди, які потребують знаку єдності. Тому, разом з паломниками з Червонограду, смиренно просимо:

«Матінко людства, Матінко Господня,
Ми, Твої діти, до Тебе приходим.
Нащадки Єви, молимо й благаєм:
Ти нас помилуй, Матінко благая!».

А на завершення молитви була освячена та передана копія чудотворної ікони Матері Божої Белзької для Римсько-Католицької Церкви Зіслання Святого Духа та міста Кристинополя-Червонограда.

Чудотворна ікона Матері Божої Белзької (Ченстоховської), як говорить традиція належить до ікон написаних св. Лукою Євангелистом. Християни Її старанно переховували та оберігали, а в ІV столітті подарували цю ікону св. Гелені, котра перевезла Її до Константинополя.

Деякі джерела подають, що ікона потрапила на Київську Русь завдяки дружині Князя Володимира, Анною, котра походила з Візантії і привезла цю ікону з собою. Також ці джерела припускають, що цією іконою міг благословлятися шлюб Князя Володимира і Анни.

У ХІІІ столітті завдяки князю Леву Даниловичу, правителю Галицько-Волинського князівства ця ікона потрапляє до древнього міста Белза, де зберігається в замковій каплиці. А після смерті князя Юрія ІІ Болеслава, який залишив трон без намісника, власником ікони стає Владислав Опольчик, котрого у 1377 році призначив управителем Белза король Людовик Угорський.

В зв’язку з Татарськими війнами, Владислав Опольчик бажає врятувати чудотворну ікону і вивезти Її з Белза до Ополя. Але упряж коней не хотів рушити з місця аж до того часу поки князь не пообіцяв передати цю ікону в монастир на Ясній Горі в Ченстохові. І від того часу, тобто з 1382 року чудотворна ікона знаходиться в Ченстохові де по сьогодні піклується про всіх хто до Неї прибігає.

о. Микола ЛеськівНазад