Новини

Назад

Дві вулиці Житомира назвуть на честь католицьких святих!

: 1478 2016-02-24 17:26:30

Вулиці в містах України продовжують отримувати нові імена. Так 19 лютого 2016 року Голова міста Житомир підписав розпорядження про переменування 87 вулиць і провулків. Два топоніми міста отримали назви на честь католицьких святих - Йоана Павла ІІ та Зигмунда Фелінського. 

І якщо ім′я святого Папи вже мають декілька вулиць у великих містах України, то на честь святого з Волині - топонім такого масштабу названо вперше. Майбутній святий Зигмунд Фелінський (Щенсний - від польського "щасливий") народився у Воютині (тоді Луцького повіту) 1 листопада 1822 року в зубожілій шляхетській родині. Сім’я була дуже релігійна - і знання парафіяльної школи під керівництвом гувернантів хлопець отримав удома.
У 1851 році Фелінський вступив до Житомирської семінарії, потім продовжив навчання в Духовній Академії Санкт-Петербурга. Служив у католицькому храмі св. Катерини Олександрівської (Санкт-Петербург).
У 1862 році папа Римський Пій IX призначив Фелінського архієпископом Варшавським. Після січневого повстання у Польщі в 1863 році Фелінський потрапив у заслання до Ярославля на 20 років за небажання співпрацювати з російською владою. У 1883-му він був звільнений завдяки втручанню Святого Престолу, однак повертатися до Варшави йому заборонили.
Останні 12 років життя архієпископ Фелінський провів у селі Дзвинячка Львівської області.
Тут створив школу і дитячий садок, збудував церкву, відкрив монастир. Держава платила йому пенсію, однак усе до копійки він віддавав убогим. Коли помер, повертаючись із лікування у Карлових Варах, при священику не виявилося навіть коштів для поховання.
Заслуг Зигмунда Фелінського дуже багато. Важливою є заснування Згромадження сестер Родини Марії в Петербурзі. Пізніше вони розпочали свою діяльність на Галичині та Буковині. Нині сестри несуть свою місію у Польщі, Бразилії, Італії, Білорусі, Україні та Російській Федерації.
Помер Щенсний у Кракові 17 вересня 1865 року. Останки Зигмунда кілька разів зазнавали перепоховання. 1921 року Фелінського захоронили у Варшаві. Беатифікований 18 серпня 2002 року Папою Йоаном Павлом ІІ, канонізований – 11 жовтня 2009 року Папою Бенедиктом XVI. День пам’яті воютинського святого – 17 вересня.

За матеріалами: Католицький Медіа Центр та Житомирська міська радаНазад