Новини

Назад

Двері Милосердя в зоні АТО. Нова каплиця у Маріуполі

: 1042 2016-01-17 18:58:21

Зі слізьми на обличчі духовенство і вірні пройшли через Святі Двері нової каплиці у Маріуполі, яку 15 січня 2015 р. посвятив ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк.

Святу Месу співслужив також єпископ-помічник Ян Собіло. «Цей храм, хоч і маленький за розмірами, але величний духовно, тому що тут перебувають вірні, які хочуть прославляти Господа Ісуса Христа, – сказав у своєму слові єпископ Станіслав. – І нема більш величної справи, як молитва вірності нашому Спасителем».
«Нашу радість розділили греко-католики, православні та протестанти, з якими ми разом молимося за мир та спільно допомагаємо українським воїнам і біженцям», – сказав в інтерв’ю для Радіо Ватикану настоятель римо-католицької парафії Ченстоховської Матері Божої о. паулін Леонард Адушкевич.
В урочистості взяли також міський голова Маріуполя пан Вадим Бойченко і голова Донецької обласної державної адміністрації пан Павло Жебрівський, який, зокрема, зазначив: «Та війна, яка нині точиться на теренах Донеччини, те вбивство, яке тут відбувається, повинно минути. І, безумовно, цей храм, ця каплиця, де ви будете звертатися до Бога, обов’язково принесе мир на Донеччину, мир в Україну».
Своїми думками поділився також єпископ-емерит Мар’ян Бучек, який раніше очолював Харківсько-Запорізьку дієцезію: „Ми дуже радіємо, що сьогодні в Маріуполі відкрився Санктуарій Матері Божої Ченстоховської”. Також, він пригадав,, що до тепер вірні молилися там де живуть, на околицях міста, майже на лінії вогню.
Декілька років тому почалася будова церкви і чернечого дому. У травні 2013 освячено наріжний камінь монастиря і на даний момент роботи просунулися значно вперед, а в нижній частині майбутньої святині збудовано велику каплицю, що на даний момент служить як парафіяльний храм. Саме там збирається більшість людей. Церква височіє на прекрасному пагорбі в центрі міста. Коли повністю буде зведено парафіяльний дім і там оселяться монахи, триватиме лише будова церкви.
„Після сьогоднішнього богослужіння видно, що необхідно збудувати більшу церкву на міру місцевих потреб” - додав єпископ Мар’ян. Він зазначив, що оскільки в півмільйонному Маріуполі зведено велику православну церкву, то мешкаючи там католики також мають право збудувати свій храм.

Костянтин Чавага для KAI і Ватиканського РадіоНазад