Новини

Назад

Душпастирські матеріали на першу суботу березня 2016

: 2299 2016-02-25 19:06:24

ЗІШЕСТЯ СВ. ДУХА НА АПОСТОЛІВ

Давати свідоцтво про віру

5 березня 2016 р.

Скачати повний текст

До душпастирських оголошень у неділю 28.02.2016 р.

У найближчу суботу 5 березня будемо переживати черговий раз першу суботу місяця. У цей день мі також переживатимемо «24 години для Господа», тобто час покути і адорації Ісуса в Пресвятих Дарах. Запрошуємо до участі в молебні, який відбудеться у .......... о ............

Вступ до Святої Меси на 5 березня 2016 р.
Сьогоднішню першу суботу місяця переживаємо в перспективі третьої таємниці Слави Божої св. Розарія: Зішестя Святого Духа на апостолів. Ісус на 50 день після свого воскресіння зіслав Святого Духа на апостолів, щоб зміцнити їхню віру, і щоб вони могли свідчити про Нього по всій землі.
Cьогодні, переживаючи в рамках Року Милосердя «24 години для Господа», відкриймо наші серця на дію Святого Духа і перепросимо Бога за наші гріхи.
Допомога гомілетам:

Нове завдання апостолів
Дух Святий і Марія
П`ятидесятниця була третім великим ділом Святого Духа в житті Марії. Першим бо була дія благодаті, - тайна Непорочного зачаття Діви Марії. З першого моменту свого існування Марія була завдяки дії Святого Духа, збережена від усякої плями первородного гріха. Бог приготував Її душу і тіло, щоб стали гідним місцем проживання Сина Божого, Спасителя і Месії. Друга дія Святого Духа проявилось в момент Благовіщення, коли - як то сказав Ангел Гавриїл - зійшов на неї, Святий Дух і сила Всевишнього отінила Її. Тоді зачався в утробі Марії, Ісус і почав формувати своє тіло.
У день П`ятидесятниці мало сформуватись містичне, повне таємниць Тіло Христове, - Церква, члени якої повинні були стати віруючими всіх часів і епох, культур і народів. У цей день Святий Дух, зі своєю силою прийшов на християн, що тривали на молитві разом з Марією. Вже втретє вона зазнала дії Святого Духа, вдруге отримуючи від Бога материнську місію.
У день П`ятидесятниці, Марія була збагачена новою благодаттю, через яку Вона може виконувати своє материнське служіння в містичному Тілі Христа по сьогодні і бути духовною Матір’ю всіх нас. Не дивно, що, як день Втілення Сина Божого, так і день П`ятидесятниці є одним з найбільш важливих в житті Божої Матері. На свято П`ятидесятниці Вона приймає нове завдання, для якого Вона була покликана Богом вже в момент Благовіщення: бути Матір`ю і посередницею благодаті для Святої Церкви і всіх людей, що шукають істину.
Але чи це не Її молитва викликала Святого Духа з небес? Хіба це не урок для нас, що якщо ми хочемо, щоб просити про дари Духа, ми повинні стати на коліна в молитві разом з Марією і просити Її заступництва в наших потребах.

Дух Святий та Церква перших віків
Сама Церква визнає, що благодать і дари Святого Духа, які стали її часткою, має завдяки заступництву Марії. Вона, яка молилася з материнською турботою про кожну дитину Бога, підготувала Святому Духу шлях до сердець Апостолів і учнів та наступних поколінь послідовників Христа. Прості люди, починаючи з дня П`ятидесятниці, виступають як вчителі народів, повні сили, мудрості, мужності і ревності. Навіть мученицька смерть їх не зупинить. Ці люди, в яких Святий Дух замешкав, стали стовпами Церкви, непохитною основою для всього християнства.
Церква пам`ятає, кому завдячує свою міць. Там не перестає вчитися від Марії у великому мистецтві молитви: скромної, тихої молитви Серця, яке є чистим і бездоганним. Непорочне Серце Марії для всіх християн - це велика школа молитви. Бог вислуховує молитву, тому що вона є згідна з Його волею.

Дух Св. і ми
Святий Дух зійшов також і на нас. Це відбувається в кожному таїнстві, особливо в таїнстві Хрещення і Конфірмації.
Він перебуває в нас і хоче, щоб діяти. Якщо ми відкриємось на Його керівництво, Він відкриє нам свою силу і вчинить нас свідками Ісуса. Нам ніколи нічого не буде бракувати для того, щоб виконувати волю Бога і принести славу нашому Творцю і Відкупителю. Це зробить нас святими.
Давайте, просити Святого Духа, щоб керував нами в усьому і наші серця вчинив Своїм храмом. Тоді ми будемо ще ближче до нашої Матері, бо наші серця будуть подібними до Її Непорочного Серця.
Винагороджуймо Марії нашою любов’ю. Намагаймося часто молитися разом з Марією. Нехай не страждає Її Непорочне Серце з приводу байдужості і зневаг, з якими зустрічається в багатьох людських серцях Святий Дух.
Молімося:
Дякуємо Тобі, Ісусе, за Утішителя, якого Ти нам дав, щоб ми не зупинялися на шляху до небесної вітчизни. Дякуємо Тобі за животворящого Духа, який підтримує Церкву та веде її вірною дорогою спасіння. Твій Дух, якого нам даєш, Дух Істини; Він дає нам впевненість віри; Це Святий Дух, який дає нам свободу від гріха і смерті.
Завдяки дії Святого Духа зачаття Марії, майбутньої Матері Бога, було Святим і Непорочним. Через Нього Син Божий втілився від Діви Марії, і став людиною. Марія є Нареченою Святого Духа. Це Вона, об`єднана зі Спасителем, своєю молитвою випросила для Церкви Духа - Подателя семикратних дарів. Саме тому ми хочемо тривати на молитві з Марією і просити Її заступництва перед Богом.
Марія, наша Мати, нехай за Твоєю причиною Святий Дух зійде до наших сердець, щоб ми могли вести життя чисте на славу Божу і радість Твого Непорочного Серця.
Боже, Ти через таємницю П`ятидесятниці освячуєш свою Церкву, яка огортає всі народи, зішли дари Святого Духа на всю землю, і здійсни в серцях вірних чудеса, які Ти звершував на початку проголошення Євангелія. Амінь.

(Nabożeństwo pierwszych sobót, Ząbki 2011, str. 141-144)


МОЛИТВА ВІРНИХ
Помолімося за заступництвом Пресвятої Діви Марії у щирій молитві за святу Церкву, увесь світ та нашу Вітчизну.
1. Молімося за Церкву по всій землі, щоб для усього світу була ознакою постійної Божої турботи над людьми.
2. Молімося за єпископів і священиків Церкви в усьому світі, щоб охоче служили Богу і людям, як Марія.
3. Молімося за всіх матерів, щоб Боже благословення і підтримка людей допомагали їм у вихованні дітей.
4. Молімося за стражденних і в нужді, щоб не бракувало людей готових прийти їм з допомогою.
5. Через заступництво Марії молімося за вмираючих, щоб зберегли віру в Божу милість.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, як Марія охоче приймали та виконували волю Бога.
Боже, Отче, вияви нам свою милість, почуй молитви, котрі приносимо Тобі та зміцнити нашу надію. Через Христа, Господа нашого. Амінь.


РОЗАРІЙ - СЛАВНА ЧАСТИНА

Таємниця 1 – Воскресіння Христове
«Та ангел озвався і сказав жінкам: Не бійтеся! Бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Немає Його тут, бо Він воскрес, як сказав. Ідіть, подивіться на місце, де Він лежав» (Мт 28, 5-6).
О Ісусе, Ти переміг смерть, а воскреснувши з мертвих, переміг гріх. Прошу Тебе, допоможи мені щиро покаятися у своїх гріхах, висповідатися з них і розпочати нове життя. Амінь.

Таємниця 2 – Вознесіння Ісуса
«Вивівши їх за місто до Витанії, Він підняв свої руки і поблагословив їх. І сталося, що коли благословляв їх, Він віддалився від них і почав підійматися на небо» (Лк 24, 50-51).
О Ісусе, Ти вознісся на небо, щоб приготувати мені місце. Вчини, щоб я гідно наслідував Твоє земне життя та зміг радіти з Тобою в Небі. Амінь.

Таємниця 3 – Зіслання Святого Духа
«Коли настав день П’ятдесятниці, всі вони були однодушно разом. Раптом з неба долинув шум, наче подув бурхливий вітер, і наповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явилися їм поділені язики, наче вогняні, й осіли на кожного з них. І всі вони наповнилися Духом Святим і почали говорити іншими мовами, як Дух велів їм промовляти» (Діян 2, 1-4).
О Ісусе, Ти зіслав нам Святого Духа, щоб ми могли пізнати міць любові Отця. Даруй нам благодать віри, щоб ми могли бути справжніми свідками Твоєї любові кожного дня. Амінь.

Таємниця 4 – Пречиста Діва Марія взята до неба
«Він зглянувся на покору слугині своєї. Ось бо віднині блаженною зватимуть Мене всі покоління, бо вчинив Мені велике Сильний! І святе Ім’я Його» (Лк 1, 48-49).
О Ісусе, Ти з тілом і душею забрав Марію до неба. Просимо, сповни наші серця прагненням повернення до дому Небесного Отця. Амінь.

Таємниця 5 – Коронування Діви Марії на Царицю неба і землі
«І велика ознака з’явилася на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок» (Одкр 12, 1).
О Ісусе, через руки Марії жертвую Тобі ціле моє життя, моє сьогодні і моє майбутнє. Будь Господом кожної хвилини мого життя. Амінь.

Літанія до Непорочного Серця Марії
Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Серце Марії, з’єднане з Серцем Ісуса, молись за нас.
Серце Марії, святине Пресвятої Трійці, молись за нас.
Серце Марії, доме Віковічного Слова, молись за нас.
Серце Марії, переповнене благодаттю, молись за нас.
Серце Марії, благословенне серед усіх сердець, молись за нас.
Серце Марії, тихе і лагідне, молись за нас.
Серце Марії, глибино смирення, молись за нас.
Серце Марії, жертво любові, молись за нас.
Серце Марії, прибите до хреста, молись за нас.
Серце Марії, розрадо засмучених, молись за нас.
Серце Марії, притулку грішників, молись за нас.
Серце Марії, надіє вмираючих, молись за нас.
Серце Марії, столице милосердя, молись за нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
помилуй нас!

Молімося: Боже, Ти в Непорочному Серці Марії дав нам переможну силу чистоти й любові, визволи нас від гріхопадіння і вчини, щоб, очищаючись через покуту і молитву, наші серця щоразу тісніше з’єднувалися з Тобою і проголошували у світі Твій заклик до навернення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Акт присвячення парафії Матері Божій
(можна прочитати після Меси або під час молебню)
Непорочна Діво! Мати істинного Бога і Мати Церкви!

Ти являєш свою милість і співчуття усім, хто прибігає під Твій покров, вислухай молитву, яку ми, Твої діти, з довірою возносимо до Тебе і представ її Твоєму Сину, Ісусу, нашому єдиному Відкупителю.

Мати Милосердя, Наставнице прихованої і тихої самопожертви, Тобі, котра виходиш нам назустріч, ми, грішники, віддаємо цього дня все наше єство і всю нашу любов. Віддаємо Тобі також усе наше життя: наші труди, наші радощі, наші слабкості та наші страждання. Уділи всім миру, справедливості і благополуччя. Все, чим ми є і що маємо, довіряємо Твоїй турботі, Володарко і Матінко наша. Ми хочемо бути повністю Твоїми, з Тобою пройти шлях цілковитої вірності Христу в Його Церкві. З любов’ю завжди веди нас за руку.

Маріє, Мати наша і Царице! Просимо за Святішого Отця Н., за всіх єпископів, священиків, щоб вони вели вірних стежками ревного християнського життя, стежками любові і смиренного служіння Богові та людям.

Споглянь, які великі жнива і впроси Господа, щоб Він наповнив весь Божий народ голодом святості і надихнув численні покликання: священиків і монахів, сильних у вірі та ревних у звершуванні Божих тайн.

Дай нашим сім’ям благодать шанувати зачате життя і любити його тією самою любов’ю, з якою Ти у своєму лоні зачала Сина Божого. Пресвята Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, бережи наші сім’ї, щоб вони завжди жили у злагоді, та благослови нам у вихованні дітей.

Надіє наша, споглянь на нас співчутливо, навчи завжди йти до Ісуса – а якщо впадемо, допоможи нам піднятися і повернутися до Нього, визнаючи наші провини й гріхи у таїнстві покаяння, яке повертає душі спокій.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина.

Свята Мати, вчини, щоб ми з Божим миром у сумлінні та із серцем, вільним від гніву та ненависті, могли нести всім істинну радість та істинний мир, які приходять до нас через Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, котрий з Отцем і Святим Духом живе і царює на віки вічні. Амінь.

або:
Богородице Діво, Володарко і Царице наша!

Ми, діти святої Католицької Церкви, стаємо сьогодні перед Тобою, сповнені щирою турботою про нашу вірність Ісусовому хресту і Євангелію, турботою про Боже життя в наших сім’ях.

Ми прагнемо особливим чином зараз повністю віддатися Тобі у власність і ввірити у Твої материнські долоні все найдорожче, що в нас є. Одвіку сам Небесний Отець явив Тебе як промінь надії нашим прародителям. Тобі Він віддав свого Єдинородного Сина, котрий народився з Тебе, щоби спасти нас. Твій Син, найкраща Мати, віддав на хресті Тобі те, що мав найдорожче на землі: своїх братів в особі улюбленого учня Йоана. Заохочені таким прикладом, з тим більшою довірою стаємо перед Тобою.

Дбайлива Мати Святого Сімейства! Під Твою материнську опіку віддаємо наші сім’ї, щоб через Тебе вони відродилися в Богові і жили за прикладом назаретської сім’ї. Будемо укріпляти в них царювання Твого Сина, обстоювати Боже Ім’я та християнські звичаї.

О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина. Амінь.

 Назад