Новини

Назад

Дунаївські зустрічі – 2015

: 1828 2015-09-14 00:00:00

З ініціативи місцевої парафії св. Станіслава єпископа у селі Дунаїв Перемишлянського району Львівської області 12 вересня відбулася міжнародна наукова конференція «Космологія. Концепція всесвіту від Ренесансу до ХХІ ст.». «Дунаївські бесіди», які відбувалися у XV ст. в тамтешній Єпископській резиденції Григорія з Сянока та в Дунаївському замку, були відроджені минулого року. 

Від імені архієпископа Львівського Мечислава Мокшицького учасників цьогорічних «Дунаївських зустрічей» привітав єпископ-емерит Мар’ян Бучек, котрий очолив св. Месу і виголосив проповідь.

Вступним словом конференцію відкрив адміністратор парафії о. Юзеф Куц. Священик презентував збірник «Дунаївські зустрічі – 2014», до якого увійшли матеріали минулорічної наукової конференції.

З вітальним словом виступив уродженець Дунаєва ректор Національного Університету «Львівська політехніка» проф. Юрій Бобало, почесним патронатом якого проходила наукова конференція. Присутні привітали проф. Бобала з 70-літтям. Модераторами конференції були лауреат Шевченківської премії львівська письменниця Галина Пагутяк та історик, економіст, есеїст, головний релактор «Кудовського Альманаху», координатор Міжнародного Руху Домашніх музеїв Броніслав МЙ Камінський з м. Кудова-Здруй у Польщі. Заслухано виступи науковців з України та з Польщі, зокрема астрономів,  а також молоді.

«Залучаючи до виступів також школярів ми хочемо надати їм впевненості й крил до високих польотів, щоб незабаром серед нас виросло нове покоління вчених, дослідників, якими б пишався не лише Дунаїв, але й Україна і світ» - сказав о. Юзеф Куц.

Прибули священики Золочівського деканату і греко-католицький парох у Дунаєві о. Роман Чопань, керівники влади Перемишлянського району. Прозучали також твори музичної класики у виконанні ансамблю зі Львова. Цікаву програму для учасників «Дунаївських зустрічей» підготували вчителі й учні місцевої середньої школи.

Фото Костянтина Чаваги

 
Автор : Костянтин Чавага

Назад