Новини

Назад

Друга виставка в Митрополичій Курії про костел в Сеняві-Соколівці

: 124 2019-04-02 11:01:13

У Митрополичій Курії розгорнуто другу з черги експозицію студентських творів Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецва ім. І. Труша та Львівської національної академії мистецтв, які були написані впродовж ІІІ Акції з прибирання й впорядкування території зруйнованого оборонного комплексу костелу Св. Трійці в Сеняві-Соколівці (нині с. Соколівка Жидачівського р-ну Львівської обл.), що відбулася 2 червня 2018 р. 

«Громадська організація "КонтрФорс" з 2015 р. намагається привернути увагу громадськості та влади до жалюгідного стану збереження унікального оборонного комплексу костелу Св. Трійці - чи не єдиної в Західній Україні сакральної пам’ятки з фрагментами збережених оборонних мурів та двоповерховою вежею з в’їзною брамою - розповіла керівник ГО «КонтрФорс» Анна Коржева. - Завдяки Його Ексцеленції Архієпископу Митрополиту Львівському Мечиславу Мокшицькому, Львівська Архідієцезія РКЦ та Caritas Spes Lviv Archdiocese наприкінці 2017 р. був замінений шатровий дах вежі-дзвіниці костелу, фундованого молодшою гілкою славетного роду Сенявських в останньому десятилітті XVI ст. Кожен з нас здатен змінити реальність, зберегти для прийдешніх поколінь та продовжити життя оборонного комплексу костелу Св. Трійці в Сеняві-Соколівці. Не будьмо байдужими і пам’ятаймо, ми творимо історію!»

На виставці "Оборонний костел Св.Трійці в Сеняві-Соколівці. Продовження" представлено 14 графічних і живописних робіт. Автори робіт: В. Бенях (художнє скло), Оксана Войтків (художній розпис), Здебський А. (художній метал), Марія Крусюк (художній розпис), Діана Кук (художній розпис), Прохоров Я. (графічний дизайн), Олександра Самкова (скульптура), Діана Ткаченко (графічний дизайн), Наталя Угрин (графічний дизайн) та Марта Ярмоловська (дизайн архітектурного середовища).

Виставка триватиме з 26 березня до 23 травня.

Вхід на виставку вільний.
Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад