Новини

Назад

Допомога кримським татарам у Дрогобичі

: 311 2018-10-25 11:29:28

Настоятель Дому Ордену Госпітальєрів св. Йоана Божого у місті Дрогобичі о. Лаврентій Іваньчук ОН 17 жовтня на запрошення ГО «Іхсан-Щирість» взяв участь в урочистому відкритті там Культурного центру кримських татар.

«Ми опікуємося також родинами кримських татарів – розповів о. Лаврентій Іваньчук. - Допомагаємо хворим, котрі звертаються до нашої Станції соціальної допомоги. Ми безкоштовно передаємо їм продукти харчування і ліки, а також одяг».

На запитання, як склалися взаємини між католиками і мусульманами, боніфратр сказав, що досі якихсь непорозумінь між ними не виникало, як і взагалі з християнами у Дрогобичі. Це підтвердив і міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Голова ГО «Іхсан-Щирість» Рустем Якубов розповів, що після російської анексії Криму в 2014 році, рятуючись від переслідувань, до Дрогобича прибули перші сім’ї кримських татар. Нині там їх майже 20. Першу допомогу біженцям надали в місцевому «Карітасі» УГКЦ. Римо-католик Артур Деска з Польщі, котрий вже багато років працює в цій благодійній організації, разом зі своїми друзями з України, Польщі та Нідерландів заопікувалися кримськими татарами в Дрогобичі. Міська влада виділила приміщення для Культурного центру кримських татар. Завдяки допомозі з МЗС Польщі змогли його відремонтувати і обладнати. Тепер кримсько-татарська громада може проводити там різноманітні зустрічі та задовольняти свої духовні потреби. Створено там також музейну кімнату.

У відкритті Культурного центру кримських татар взяли участь Генеральний консул Польщі у Львові Рафал Вольський і доброчинці з України, Польщі, Нідерландів, котрим кримські татари склали подяку і почастували їх своїми національними стравами.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад