Новини

Назад

Дні польської культури в Новому Роздолі

: 491 2019-06-03 12:17:15

2 червня, товариство допомоги полякам «Велике серце» разом з гостями, що завітали на святкування «Днів польської культури» до Нового Роздолу вранці відвідали святкову месу, що відбувалась у костелі Воздивження Чесного Хреста у с. Березівці, яку очолив настоятель храму о. Дам’ян Панков’як, пише Iryna Telka.

Згаданий костел збудований за проектом Бернарда Меретина. Внесений до Реєстру пам`яток національного значення. На місці мурованого костелу спершу розташовувався дерев`яний костел Різдва Пресвятої Діви Марії. Під час візитації костелу 1761 подільський воєвода Михайло Жевуський вирішив звести поряд дерев`яного костелу новий мурований, котрий відповідав би статусу значного центру паломництва. Його син Францішек Жевуський 1769 надав 15.000 злотих на завершення будівництва костелу і зведення плебанії (двір священика католицької церкви).

Найбільшою загадкою є авторство проекту костелу. Він за розмірами, плануванням, декором схожий з костелом Всіх Святих у Годовиці, збудованому Бернардом Меретином у 1750-х роках. Через це деякі дослідники відносили його до творчого доробку Меретина, який працював на замовлення Михайла Жевуського. Але Меретин помер 1759 задовго до початку будівництва костелу в Берездівцях.

У суботу, 1 червня, перший день святкування був присвячений дітям, бо співпадає з міжнародним Днем захисту дітей. Тому вся програма була побудована та зосереджена виключно на малечі та для молоді.

Конкурс малюнка, спортивні ігри, карооке, читання віршів польською та українською мовами – таку насичену програму підготували викладачі польської школи. Не було часу присісти і на хвилину. Діти з однієї захоплюючої локації переходили до іншої. Особливого драйву додало знайомство з роботою місцевої пожежно-рятувальної служби: одягнути справжню пожежну екіпіровку, посидіти за кермом рятувальної машини – дітвора перебувала у суцільному захопленні.

Завершили святкування пікніком для дітей, призами для найбільш активних учасників та подарунками для всіх присутніх. У неділю, 2 червня, «Товариство допомоги полякам «Велике серце» продовжить святкування концертом на сцені міського будинку культури і радо запрошує новороздільчан та гостей міста долучитися до спільної програми святкування.

Світлини: Iryna TelkaНазад