Новини

Назад

"Діалогічний вимір віри у проповідуванні Кардинала Мар`яна Яворського" докторська дисертація о. Андрія Безкоровайного, священика львівської архідієцезії.

: 3643 2016-03-16 11:58:16

У Люблінському католицькому університеті Йоана Павла II, 21 січня 2016 року відбулося публічне обговорення докторської дисертації о. Андрія Безкоровайного  на тему: "Діалогічний вимір віри у проповідуванні Кардинала Мар`яна Яворського".

Дана наукова праця є спробою показати бачення кардинала Яворського на віру, яку розуміємо як спасенний діалог з Богом. Адже віра є живими відносинами між Богом та людиною.

Аналізований був діалогічний вимір віри у проповідуванні кардинала Мар`яна Яворського, ординарія львівської архідієцезії у 1991-2008 роках. Єпископ-емерит Львова мав завдання "відновлення структур римсько-католицької Церкви, і що найголовніше відновлення релігійного життя і поглиблення віри віруючих, які протягом багатьох років були піддані антирелігійній пропаганді." Аналізовані проповіді охоплюють період пастирського служіння з 1996 по 2008 роки.

Ця наукова праця складається з трьох розділів. Перший: «Віра як дар Бога».  Це спроба показати погляд кардинала Мар`яна Яворського на процес появи та зміцнення віри людини через діяння Бога.

Другий розділ: «Віра, як людська відповідь Богу, який обявляється». У цьому розділі було показано поняття віри, яку розуміємо, як людську відповідь на Божий заклик.

У третьому розділі під назвою «Реалізація віри у житті святих" показано проповіді кардинала на тему життя віри Марії, святого Йосипа, апостолів, мучеників, святого Антонія Падуанського і святих, пов`язаних з львівською архідієцезією.

Проповіді єпископа-емерита Львова можуть "послужити моделлю для священиків, які служать у архідієцезії і для його наступників, на яких лежить завдання відродження віри". Впорядкування проповідей Яворського може служити джерелом натхнення у проповідуванні, яке у самій своїй суті має вести до слухання самого Христа.

До цього часу опубліковано працю авторства отця др Віталія Буковського під назвою «Святість християнина у навчанні Кардинала Мар`яна Яворського, архієпископа Львова (1991-2008)».

Натомість опрацювання «Брами пекельні Його не переможуть» авторства отця др Яцека Валігури, являє собою збірку проповідей, проголошених під час неофіційних візитів Кардинала у львівській архідієцезії у 1989-1991 роках.

Науковим керівником дисертації був отець проф. др хаб. Станіслав Дик.

Фото: о. Войцех Буковєц Назад