Новини

Назад

День молитви про мир

: 3215 2016-09-15 13:19:16

Від 18 по 20 вересня ц.р. в Ассізі відбуватиметься зустріч світових релігійних лідерів в наміренні миру. Вона припадає на тридцяту річницю першої ассізької зустрічі, ініціатором якої був св. Іван Павло ІІ.

Перед обличчям великої загрози, якої зазнає людство не можемо мовчати. Ми повинні діяти для справи миру. Однією з форм діяння для справи миру є молитва. Ми робимо це, бо неможливо тільки спостерігати з позиції глядача за тим, що відбувається в Середній Азії, Африці та інших, на перший погляд, віддалених країнах. Неможливо забути про мир особливо тут, в Україні, бо в нашій державі й далі триває війна, гинуть люди, є багато понівечених фізично і психічно людей. Знищені міста і села, люди позбавлені гідних умов життя. Це – хрест терпіння, який ми повинні нести разом.

Папа Франциск, спостерігаючи за таким великим терпінням і зростаючою загрозою, запросив усю Церковну спільноту до молитви про мир. Він оголосив вівторок 20 вересня ц.р. днем молитви про мир для всієї Католицької Церкви.

Також і ми, католики, які проживаємо в Україні, відповідаючи на волю Святішого Отця Франциска, приєднуємося до цієї молитви. Тому постановляю, щоб у вівторок 20 вересня 2016 року в часі кожної Святої Меси молитися про мир, а після її закінчення перед виставленим Пресвятим Таїнством відмовити Коронку до Божого Милосердя, відспівати Суплікацію та відмовити францисканську молитву про мир. Таким чином ми виразимо нашу турботу та неспокій, перебуваючи разом на молитві у спільноті Вселенської Церкви для настання миру між народами та релігіями.

З Божим благословінням виконаємо просьбу Папи Франциска.

Львів, 14 вересня 2016 року
№ 37 / 2016

+ Мечислав Мокшицький
Архієпископ Львівської Архідієцезії
Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

 


ФРАНЦИСКАНСЬКА МОЛИТВА ПРО МИР


О Боже! Вчини нас знаряддям Твого миру,
Щоб ми сіяли любов там, де панує ненависть;
Прощення там, де панує кривда;
Мир там, де панує незгода;
Надію там, де панує розпач;
Світло там, де панує темрява;
Радість там, де панує смуток.
Вчини так, щоб ми могли
Не стільки шукати відради, скільки давати її;
Не стільки шукати розуміння, скільки розуміти;
Не стільки шукати любові, скільки любити.
Бо, даючи – одержуємо,
Прощаючи – отримуємо прощення,
А помираючи – народжуємось до життя вічного.
Через Ісуса Христа, Господа нашого. АміньНазад