Новини

Назад

День, прожитий недаремно: Про ІІІ акцію прибирання території костелу в Соколівці

: 773 2018-06-07 11:47:42

Вкотре ми тут, у цьому мальовничому і неповторному місці. Фантастична будівля оборонного костелу Св. Трійці заворожує і притягує до себе своєю величчю і мовчазністю. Його історія давня, славна й героїчна. От тільки з повоєнних часів минулого століття ніби зупинилась. Підпалений і пограбований, скривджений і сплюндрований, не часом, а людьми. Згодом перетворений на місце зберігання шкідливих хімікатів. Врешті осиротілий, він повільно вмирав під байдуже споглядання нащадків своїх прихожан. Він ще дихав і хотів жити, але сенс було втрачено…

Чотири роки тому небайдужі люди, нині ─ ГО "КонтрФорс", прийшли сюди, щоб оживити цю споруду, це блаженне місце. Повільно оборонний костел Св. Трійці в с. Соколівка Жидачівського р-ну оживає. Як легко втратити довіру і як її нелегко повернути!

Цього разу на ІІІ Акції прибирання й впорядкування території оборонного комплексу костелу Св. Трійці в Соколівці, що відбулася 2 червня, нас було близько шістдесяти. Більшість волонтерів добиралась орендованим автобусом, решта власним транспортом. Потрібну і таку необхідну акцію прибирання прикостельної території щорічно проводить ГО "КонтрФорс" , останні два роки спільно з МГО “Академія Української Молоді” .

За цей час сформувався надійний і перевірений кістяк, хоча щоразу до нас приєднуються нові й цікаві люди. Фомується команда небайдужих і працьовитих однодумців. Це не лише львів`яни, але й мешканці нашої та сусідніх областей. Люди абсолютно різного віку: дошкільнята, школярі і студенти, люди середнього і старшого віку. Люди різні за освітою й сферою зайнятості, які хочуть змінювати світ навколо себе. Простіше простого сидіти перед комп`ютером, ставити лайки, дискутувати й шукати винного. Фізично працювати важче, зате результат видніший і задоволення більше. Звичайно легше тим, хто виріс у селі, має досвід і навички до такої праці. Ці люди задають темп, дають професійні поради, справно працюють з інструментом. Нам, містянам, залишається не відставати. Працюємо старанно, дружньо та весело. Звідусіль чути сміх і жарти, пропозиції про допомогу. Навіть водій нашого автобуса, п. Іван, приємно здивував усіх своєю небайдужістю, коли активно приєднався до роботи, що "горіла" в його руках. Він справно косив траву "дідівською" косою та вміло зрізав бензопилою старе дерево, що закривало пд.-сх. двоповерхову прямокутну в плані вежу з в’їзною брамою. Це був чудовий майстер клас для молоді. Сказав, що не міг стояти осторонь, коли стільки роботи для Бога і людей.

Студенти різних відділів і курсів Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша написали чудові роботи, що будуть прекрасною пам`яткою про цей захід.

Вчетверте з дозволу Його Ексцеленції Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького відбулась Св. Меса для вшанування пам’яті шляхетської родини Сенявських, власників міста Сенява (нині ─ с. Соколівка), будівничих храму й тих, хто сприяє його відродженню. Св. Месу очолив адміністратор парафії Св. Трійці в смт. Поморяни і Св. Станіслава, Єпископа в с. Дунаїв о. Юзеф Куц. Співслужив й активно з нами працював вікарій парафії Св. Миколая та Анни в м. Бібрка о. Андрій Борковський. Участь у спільній молитві взяли волонтери й місцеві мешканці.

Додому ми поверталися втомлені та щасливі, переповнені позитивними емоціями й задоволені результатом зробленого.

Цей день ми прожили, справді, недаремно!

Автор : Irena Klocznik

Світлини : Irena Klocznik, Юзеф Куц, Alexandr WolkowНазад