Новини

Назад

Церемонія інтронізації митрополита Київського та всієї України Епіфанія у Києві

: 592 2019-02-03 12:06:36

У соборі Софії Київської близько 9 ранку 3 лютого почалася церемонія інтронізації митрополита Київського та всієї України Епіфанія.

На церемонію прибули екзархи Константинопольського патріархату Даниїл та Михаїл, митрополит Макарій, екс-очільник Українськї автокефальної церкви, митрополити та єпископи і священнослужителі Православної церкви України, представниками нашої Римо-Католицької Церкви були Голова конференції РКЦ єпископ Броніслав Бернадський, Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький, 

прибув очільник Української греко-католицької церкви Святослав та сотні вірян і гостей зведення очільника об’єднаної помісної церкви на престол, Президент України Петро Порошенко із дружиною, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністри.

На престол митрополита Епіфанія зводили екзарх Даниїл, митрополит Макарій та митрополит Вінницький і Барський Симеон, який, хоч і служив у УПЦ Московського патріархату, але долучився до створення помісної української церкви.

Під час неї не було помітно серед церковних архієреїв почесного патріарха Філарета. Напередодні митрополит Епіфаній заявляв, що його екс-наставник буде на святковій літургії, але, за непідтвердженою інформацією, почесний патріарх Філарет не був присутній на церемонії за станом здоров’я. Патріарх Філарет надіслав митрополиту Епіфанію привітального листа.

Після того, як митрополита Епіфанія звели на престол, божественна літургія продовжилася.

Церковна церемонія, яка за світськими мірками називається інавгурація, відбувається у день 40-річчя митрополита Епіфанія.
Інтронізація митрополита Епіфанія - одна із важливих частин утвердження української церкви після отримання Томосу про автокефалію в Стамбулі.

Після інтронізації очікується визнання ПЦУ з боку інших православних церков.

За матеріалами: Україна молодаНазад