Новини

Назад

Це місце збудоване як пам`ять про святого Йоана Павла ІІ, як центр Його думки та повчання, і пригадує нам Його візит до України! Львівський Митрополит дякує Лицарям Колумба та Карлу Андерсону за центр святого Йоана Павла ІІ у Львові.

: 463 2021-10-19 11:46:47

Ввечері, 18 жовтня до Львівської парафії святого Йоана Павла ІІ завітав Карл Альберт Андерсон, Верховний лицар Лицарів Колумба. Разом з архієпископом Мечиславом Мокшицьким він відвідав новозбудований храм неподалік іподрому, де папа зустрічався з вірними у 2001 році та офіційно відкрили зал блаженного Майкла МакГівні у парафіяльному центрі.

Делегація Лицарів Колумба згромадилась у храмі, щоб спільно подякувати Богові за щедрі дари, які отримали, а саме за беатифікацію свого засновника блаженного Майкла МакГівні. Святість життя отця МакГівні, його віддане священниче служіння і зусилля на захист сімейного життя мали величезний вплив на «Лицарів Колумба». Дякували Богу за кожного лицаря та кожну раду в Україні, які служать в парафіяльних спільнотах.

Львівський Митрополит Мечислав під час проповіді сказав:

«Шановний Пане Карл Андерсен з дружиною!
Всечесні Отці!
Дорогі Лицарі Колумба!
Улюблені брати і сестри!

За кілька днів відзначатимемо літургійний спомин святого Йоана Павла ІІ, а сьогодні ми, трохи виходячи вперед, збираємося в храмі посвяченому Його заступництву, щоб дякувати Богові за дар Його служіння Церкві та за Його прихильність та доброзичливість до спільноти Лицарів Колумба.
Ми раді, що сьогодні тут разом із нами Найвищий Лицар Карл Андерсон зі своєю дружиною та супроводжуючими його особами.

Наша радість тим більша, що це саме він прийняв рішення про те, щоб Орден Лицарів Колумба прийшов до України. Саме Пан Карл Андерсон вислав групу перших лицарів, щоб в нашій Церкві представити ідею цієї спільноти. Використовуючи цю нагоду, хочемо тут у Львові виразити нашу вдячність за це відважне рішення, яке випливало зі зрозуміння місійності Церкви та відповідальності кожного за проголошення Доброї Новини по всьому світі.

Місце, де ми сьогодні звершуємо Святу Месу не випадкове, адже воно повстало при великому вкладі та допомозі Ордену Лицарів Колумба.

Воно було збудоване як пам`ять про святого Йоана Павла ІІ, як центр Його думки та повчання, а також як місце, яке пригадує Його візит до України і нашого міста. Адже в цьому році минає двадцята річниця цієї важливої події… З цього місця Папа промовляв до нас: „Duc in altum! Виплинь на глибінь! Виплинь на глибінь, Львівська Латинська Церкво! Не бійся труднощів… ”.»

У делегації Лицарів Колумба були присутні: пан Шимон Чишек, представник Найвищої Ради Лицарів Колумба, пан Лешек Ваксмундський, консультант Верховної Ради Лицарів Колумба з Польщі, пан Юрій Маленький, Національний Делегат Лицарів Колумба в Україні з жінкою, на чолі з Верховним лицарем Карлом Андерсеном разом із жінкою.

На завершення Архієпископ подякував Верховному Лицарю Карлу Андерсон за служіння Лицарів Колумба в Україні та вручив медаль блаженого Якова Стрепи за різноманітну духовну і матеріальну підтримку Церкви в Україні. Дякуючи саме Лицарям Колумба у Львові був створений Центр св. Йоана Павла ІІ, що по вул. Стрийській.

Зустріч завершилися святковим прийняттям в залі блаженного Майкла МакГівні у парафіяльному будинку.

 

Довідка:

Лицарі Колумба – всесвітньо-відома католицька організація, започаткована 1882 року римо-католицьким священиком, слугою Божим Майклом МакҐивні як невелика група парафіян в місті Нью-Гейвн, штат Коннектикут, США, які зібралися при римсько-католицькій церкві Святої Марії, щоб підтримувати вдів, родини та сиріт цієї парафії. Сьогодні це організація, із штаб-квартирою в Нью-Гейвені, яка зросла майже до двох мільйонів членів в більш ніж 10 країнах світу (включаючи такі держави як США, Канада, Мексика, Філіппіни, Домініканська Республіка, Пуерто Ріко, Панама, Багамські о-ви, Ґуам, Віргінські о-ви, Гватемала, Сайпан, Куба, Польща, а тепер також Україна та Литва.

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Йоан Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.

Автор : Олександр Кусий

Назад