Новини

Назад

"Цей пам’ятник нехай стане пригадуванням голосу надії, з яким Святий звернувся до нас: „ Duc in altum! Виплинь на глибінь, Церкво! Господь з Тобою! " – Арх. М. Мокшицький на відкритті пам’ятника св. Йоану Павлу ІІ у Запоріжжі.

: 399 2021-02-07 19:45:53

6 лютого у місті Запоріжжі, відбулися урочистості з нагоди освячення пам’ятника святому Йоану Павлу ІІ та відкриття вулиці Святого. Пам’ятник та вулиця знаходяться біля Санктурарію Бога Отця Милосердного. Об 11.00 в Санктурарії розпочалась урочиста свята літургія під проводом Архієпископа Мечислава Мокшицького. Чин освячення пам’ятника відбувся після богослужіння о 12.00. Пам’ятник Йоану Павлу II висотою у зріс людини із бронзи і встановлений на мармуровому постаменті. В центрі скульптурної композиції понтифік звертається з молитвою до віруючих.

В урочистій промові звучало слово про Святого Йоана Павла ІІ. Архієпископ зазначив, що зазвичай пам’ятники встановлюють заслуженим особам. Святі не хочуть вшанування, а наслідування. Тому кожен з нас повинен жити так, щоб заслужити собі пам’ятник у небі.

Львівській митрополит у своїй проповіді зокрема сказав: «Сьогодні, коли ми посвячуємо пам’ятник святому Йоану Павлу ІІ та називаємо його ім’ям вулицю, ми дивимось на дорогу його святості і пригадуємо його паломницьку подорож в Україну, а також відновлення структур нашої Церкви, яке відбулося перед цим. Це він з великою любов’ю і надією поглянув в наш бік, простягнув до нас свої долоні і благословив наше щоденне життя, згідне з християнською вірою.

Сьогодні ми складаємо Богові подяку з Папу, якого подарувало нам Боже провидіння, за Папу, який допоміг оновити обличчя нашої землі.

Улюблені у Христі Брати і Сестри!

Кожний пам’ятник пригадує про людину або якусь подію, пов’язану з історією. Пам’ятник святого Йоана Павла ІІ нехай стане для вашої спільноти пригадуванням голосу надії, з яким він звернувся до нас у Львові: „ Duc in altum! Виплинь на глибінь, львівська латинська Церкво! Господь з Тобою! Не лякайся труднощів, які також і сьогодні є на твоєму шляху. З Христом здобудеш перемогу! Відважно прямуй до святості: в ній прихована незаперечна обітниця справжнього миру і постійного розвитку”.

Ці слова скеровані до всієї Церкви в Україні, до кожної дієцезії і парафії, до кожного єпископа, священника, богопосвяченої особи і вірного. Вони ніби дороговказ для Церкви і Батьківщини, який означає: не сісти на милині звичок, але виходити на глибину Божої науки, щоденно впроваджуючи її в життя. Виплисти на глибінь – означає відважно ставати на сторону добра і завжди протиставлятися злу. Виплисти на глибінь – це Ісусові слова: „Нехай ваша мова буде так-так, ні-ні”, які означають: завжди ставати по стороні правди… Нехай цей пам`ятник і ця вулиця пригадують нам про святість, яка є нашим постійним завданням. Амінь.»

На завершення урочисто відкрили вулицю св. Йоана Павла ІІ біля в’їзних воріт Санктуарію та пам’ятник меру Олександрівська (колишня назва Запоріжжя) у 1901 – 1917 р. Феліксові Мовчановському.

В заходах взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький (м.Київ), єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Павло Гончарук, Генеральний консул Республіки Польща в Україні у Харкові Пьотр Стаханчик, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Ян Собіло, представники Запорізької обласної ради, міської ради м.Запоріжжя, лідерів польських національно-культурних товариств міста і області, науковці і співробітники закладів вищої освіти, краєзнавці, представники громадськості.

Фото: Анна Макушинська

Автор : Олександр Кусий

Назад