Новини

Назад

Царице Родин, молись за нас: паломництво вірян з Чернівець до Румунії

: 1003 2018-08-22 11:53:47

В урочистість Успіння (взяття до неба) Пресвятої Діви Марії, 15 серпня 2018 р., відбулося паломництво до санктуаріуму Пресвятої Діви Марії в с. Качика (Румунія), в якому взяли участь 45 вірян з Чернівців та околиць. 

Серед учасників були також: кс. канонік Анатолій Шпак, настоятель та декан чернівецький, кс. Владислав Гримський, канцлер Курії Львівської Архідієцезії та сестра Анна Фалькєвіч зі Згромадження Сестер Урсулинок Серця Вмираючого. Захід був організований Римсько-католицькою громадою Воздвиження Всечесного Хреста у м. Чернівці.

Після прибуття до Качики паломники взяли участь в святій месі польською мовою, яку очолив кс. Владислав Гримський, а потім в святій месі румунською мовою, яку очолив Його Високопреосвященство Іоан Робу, архієпископ митрополит бухарестський. З ним співслужили єпископ Петру Гєргель, єпископ ординарій ясський, єпископ Аурел Перкеу, єпископ помічник ясський та єпископ Янош Секий, єпископ ординарій сомбайтхейський (Венгрія). На завершення відбулася процесія з чудотворними образом Матері Божої довкола костелу та освячено зілля. 

Після обіду паломники мали змогу відвідати соляну каплицю та придбати пам’ятні сувеніри.

Читачам хочемо нагадати, що історія заснування громади та будівництво костелу Успіння (взяття до неба) Пресвятої Діви Марії в Качика стисло пов`язана з формуванням і розвитком села. В кінці XVIII століття тут розпочато розробку та експлуатацію соляних джерел. Перші поселенці в Качика були польські шахтарі та їхні родини, які прибулии з Бохнії, Вєлічки та Калуша.

Завдяки старанням місцевого настоятеля та парафіян було збудовано та освячено в 1810 р. перший дерев`яний храм на честь Успіння (взяття до неба) Пресвятої Діви Марії.

В 1826 році кс. Якуб Богданович привіз копію чудотворної ікони Пресвятої Діви Марії Ченстоховської з Станіславова (Івано-Франківська).

16 жовтня 1904 року архієпископ Йосиф Більчевський консекрував костел та освятив соляну каплицю святої Барбари. До нового костелу внесено копію ікони Пресвятої Діви Марії Ченстоховської. До сьогоднішнього дня ця ікона вшановується, як ікона Буковинської Божої Матері. Культ швидко поширювався, а кількість паломників щороку збільшувалася.

На превеликий жаль початок другої світової війни, поділ Буковини на дві частини (північну і південну) та встановлення державного кордону унеможливили вірянам північної частини (теперішня Чернівецька область) участь в паломництві.

В 1991 році Йоан Павла ІІ відновив структури Католицької Церкви в Україні. З’явилася надія на відновлення традиції паломництва. Перше паломництво відбулося в 1994 році.

Кс. Віктор Антонюк настоятель і декан чернівецький доручив Отцям Місіонерам святого Вікентія де Поля організацію та духову опіку на паломниками до Качикі. Протягом багатьох років відбувалися паломництва. Нові приписи, що до перетину державного кордону знову унеможливили паломничество.

Дякуємо Божому Провидінню, що в цьому році відбулося паломництво до Качикі і надіємося, що тепер цей звичай стане гарною традицією на майбутнє.

 

Cвітлини : п. Богдана
Cioban Andrian
Dumea PaulНазад