Новини

Назад

COVчег: екуменічне звернення львівських священників та благодійників

: 256 2020-04-17 20:10:35

Священнослужителі та благодійники закликають лікарів-терапевтів, бізнесменів та меценатів до спільного протистояння коронавірусній інфекції.

Отець Микола Біляк, голова комісії охорони здоров`я та душпастерства Львівської єпархії ПЦУ:
«Кожна добра справа починалась із благословення і молитви. Церква, галузь охорона здоров’я та суспільство завжди йшли разом. Тому 29 березня архіреї усіх конфекцій міста Львова та за участі громадський і благодійних організацій підписали спільний меморандум про співпрацю та створили на Львівщині

Отець Андрій Логін, директор благодійного фонду "Шпиталь ім. Андрея Шептицького" Львівської Архієпархії УГКЦ:
«Благодійна програма «COVчег» виникла з благословення високопреосвященного митрополита Львівського кир. Ігоря. У такі важкі часи ця ініціатива об’єднала довкола себе численні християнські конфесії, громадські та благодійні організації Львова.

Найперше «COVчег» – це відповідь християнських спільнот на те, як можемо спільними зусиллями допомогти тим людям, які найбільше потребують нашої допомоги. Зокрема це люди, яким поза 60 років, які теж мають певні потреби, проте перебування яких поза домом наражає їх на серйозну небезпеку. Їх необхідно забезпечити теплим харчуванням, медичним супроводом, можливо, психологічною та духовною допомогою.

Це і наші громадяни, які повернулись із-за кордонну і у зв’язку з цим переживають через інфікування. Водночас особливу увагу варто приділити нашим лікарям, які безпосередньо контактують з інфікованими.

Саме об’єднавши свої зусилля ми зможемо подбати про цих людей, допомогти їм відчути впевненість у завтрашньому дні, турботу та християнську любов. Отож, закликаю усіх людей доброї волі – відгукнутися на наш заклик - об’єднавшись, допомагати тим, хто посеред нас. Милосердя змінює світ! Тому будьмо усі разом чуйними до кожної людини».

Отець Хенрик-Пьотр Блащик, синкел у справах гуманітарної допомоги вірмен католиків у Східній Європі:
«Дорогі львів’яни, вірмени, які проживали століттями і живуть у Львові та околицях! Хочу бути з вами у ці важкі дні».

Голова БО «Мальтійська служба допомоги» у Львові Богдан Цюваник:
«Вже майже 30 років благодійні кухні «Мальтійської служба допомоги» щодня організовують харчування для 150-х людей, що опинились у біді. Звичайно, що ми не можемо стояти осторонь і в цій ситуації.

Тож, ми взяли на себе обов’язок упродовж двох місяців забезпечувати продуктовими пакунками 130 людей. Переважно, це люди зони ризику – похилого віку. Ми це врахували та організували передачу продуктів без особистого контакту та згідно з усіма санітарними нормами. Долучайтеся і ви до доброї справи».

Отець Владислав Бішко, директор реколекційного центру «Дім паломника» РКЦ:
«Римо-католицька церква та особисто митрополит Мечислав Мокшицький підтримує та благословляє повстання комітету Екуменічної єдності. Це дуже добре, що ми змогли об’єднатись довкола такої загрози, якою є епідемія коронавірусу. Закликаємо небайдужих людей нести людям оптимізм, радість та надію у те, що разом переможемо цю недугу».

Мета проєкту - проведення медико-соціальних, психологічних протиепідеміологічних заходів, які сприяють максимальному дотриманню умов карантину/самоізоляції для категорій людей, які належать до груп ризику, та підтримка медичного персоналу, який працює з інфікованими коронавірусною інфекцією.


Фото Олена Ляхович

Джерело: galinfo.com.uaНазад