Новини

Назад

Блаженна Марцеліна Даровська

: 2504 2018-01-05 16:30:45

Народилася 16 січня 1827 р. в Шуляках (тепер – Жашківський р-н Черкаської обл.) як п’ята дитина в поміщицькій сім’ї Котовичів. Змалечку мріяла стати черницею. У 22 роки вийшла заміж за Кароля Даровського, однак за три роки овдовіла. Продовжуючи мріяти про чернецтво, біля образу Чорної Мадонни в Ченстохові залишила свої шлюбні персні й поклялася жити «у Бозі й для Бога».

Разом з Юзефою Карською 1857 р. заснувала в Римі конгрегацію Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, щоб працювати над відродженням сім’ї, належно виховуючи молодих жінок. Повернувшись в Україну 1863 року, стала засновницею і першою настоятелькою монастиря сестер-непорочниць у с.Язловець біля Бучача на Тернопільщині. Це була перша християнська школа-інтернат для дівчаток зі шляхетних католицьких родин.
Семеро черниць на чолі з матір’ю Марцеліною створили заклад, який став взірцем для таких шкіл по всій Польщі, Західній Україні та Білорусі. Новаторством Марцеліни Даровської було впровадження індивідуального підходу в навчання молоді. З благословення Папи Пія ІХ сестрам Непорочного Зачаття було даровано під монастир палац польської королівської родини.
Мати Марцеліна закладала також школи початкового типу для сільських дітей Поділля. У цих школах навчали дітей усіх віросповідань. До Другої світової війни школи сестер-непорочниць діяли в Польші, Україні, Білорусі.
Марцеліна Даровська померла 5 січня 1911 року й похована у Язловці. Монастир і школу там 1946 року закрила радянська влада. Через 50 років сестрам вдалося повернути каплицю і частину кімнат у колишньому дворянському домі, освячено відновлені катакомби, де спочивають померлі сестри.

6-го жовтня 1996 року в Римі Папа Йоан Павло ІІ проголосив Марцеліну Даровську блаженною, а 1 вересня 1999 р. львівський митрополит Мар’ян Яворський проголосив каплицю сестер в Язловці Санктуарієм блаженної Марцеліни Даровської.

Зображається у характерному для сестер-непорочниць повністю білому вбранні, часто в оточенні дітей.

Пропонуємо кліп на пісню про Блаженну Марцеліну Даровську


За матеріалами: CREDOНазад