Новини

Назад

Багато сотень вірян долучилися до процесійної ходи вулицями Львова на честь бл. Якова Стрепи

: 146 2021-09-12 12:52:24

11 вересня 2021 року, центральними вулицями Львова пройшла урочиста процесійна хода на честь блаженного Якова Стрепи. Очолили процесію Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Владика Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Едвард Кава та єпископ Мар’ян Бучек. Чисельно взяли участь у події духовенство, монашество, а також миряни, адже у ці дні тривають Архідієцезіальні дні молоді Львівської Архієцезії РКЦ.

Як розповів референт ЗМІ у Львівській Архідієцезії о. Олександр Кусий, хоч сучасних вірян із Яковом Стрепою розділяють чимало століть, цей блаженний, його подвиг і витривалість на духовному шляху актуальні завжди:

“Це є фундамент нашої Церкви. Він є один із перших, це був третій єпископ, який взагалі з’явився на наших землях. Ми говоримо за 14 століття. Тоді Львова ще не було на мапі. Був Галич, як місто, і там з’явилася перша катедра католицька і катедра православна. І він один із перших проповідував, євангелізував, бо на тій території ще було чимало язичників. Він закладав ці фундаменти. Для нас це дуже важливо, тому ми вшановуємо його. І у Львові також дуже пошановували його, він багато допомагав людям у різних потребах. Він жив у 14 столітті, а вже 21 століття, але ми його не забуваємо. Згадуємо його день народження до Неба”.

Долучився до процесії і директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко. Додамо, що торік такої процесійної ходи не відбувалося через жорсткі карантинні обмеження.

Джерело: velychlviv.comНазад