Новини

Назад

Аудієнція Папи Франциска з учасниками Паломництва Мукачівської Єпархії візантійського обряду

: 808 2019-12-12 10:34:10

11 грудня вранці, перед Генеральною Аудієнцією, при Вівтарі Катедри Ватиканської Базиліки, Святіший Отець Франциск прийняв на Аудієнції учасників Паломництва Мукачівської Єпархії Візантійського обряду (Україна) з нагоди 30 річчя виходу з підпілля Мукачівської Єпархії.

Далі публікуємо вітальні слова, якими Папа звернувся до присутніх на Аудієнції:

Привітання Святішого Отця

Дорогі брати Єпископи, дорогі священики, монахи та монахині, дорогі брати і сестри.

Ви прибули до Риму, щоб разом з Наступником Петра святкувати 30-ту річницю виходу Мукачівської Єпархії з підпілля.

Тішуся, що зустрічаю Вас біля Гробниці Святого Петра та прагну разом з Вами дякувати нескінченно доброму Господу, який своєю могутньою рукою визволив Вашу Церкву з довготривалого утиску, спричиненого радянським режимом.

Мукачівська Церква є Матір’ю багатьох мучеників, які власною кров’ю засвідчили вірність Христові, Католицькій Церкві та Єпископу Рима.

Особливо згадуємо Блаженного Єпископа Мученика Теодора Ромжу, який у найтемніші моменти Вашої історії, зумів з євангельською мудрістю і невтомною відвагою, провадити люд Божий, за прикладом Христа Доброго Пастиря, аж до віддання власного життя за вівці.

Хочу також згадати Ваших предків, дідусів та бабусь, батьків та матерів, котрі у потаємності своїх домівок і часто під спостереженням ворожого режиму, ризикуючи власною свободою та життям, передали науку Христової правди та подали красномовне свідчення міцної, живої та католицької віри майбутнім поколінням, представниками яких являєтесь Ви.

Сердечно дякую Вам, дорогі брати і сестри, за Вашу вірність Ісусу Христу та запрошую кожного з Вас, «в якому місці чи ситуації Ви би не перебували, вже тепер відновити особисту зустріч з Ісусом Христом, або, принаймні, дозволити Йому знайти себе, намагатися робити це щодня і наполегливо. Немає жодних підстав вважати, що когось це не стосується, бо ніхто не позбавлений радості, принесеної Господом» (Adhort. ap. Evangelii gaudium, 3).

У цю урочисту хвилину, молю Господа, щоб оберігав Мукачівську Єпархію від тенет зла і дарував їй процвітання.

Перед надходячими Різдвяними Святами, доручаючи Ваших Пастирів і всіх Вас, дорогі вірники, заступництву Пресвятої Богородиці Мукачівської, бажаю Вам Святого Різдва: нехай Син Божий народиться у Ваших серцях!

Передайте мої сердечні вітання усім дорогим Вам людям, перш за все, дітям та особам хворим і страждаючим. І, будь ласка, не забувайте молитися за мене.

Нехай Господь Бог благословить усіх Вас!

Джерело: nunciaturekyiv.org

 Назад