Новини

Назад

Архиєпископ Мечислав Мокшицький: Синод єпископів актуальний для Церкви в Україні

: 2268 2015-10-20 00:00:00

У перерві між засіданнями мовних груп, які обговорюють підсумки дискусій в залі Синоду Єпископів, редактор Ватиканського Радіо, о. Теодосій Грень, ЧСВВ, мав нагоду зустрітися з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, Львівським Митрополитом латинського обряду, котрий представляє Конференцію Римо-Католицьких Єпископів в Україні.

Митрополит поділився своїми враженнями та думками про Синод.
«Ми дуже задоволені, що Папа Франциск розпочав цей Синод, який говорить про родину. Це дуже важливо для Вселенської Церкви, а також для нашої Церкви в Україні. Ми бачимо, які труднощі переживає сьогоднішня родина. Ми могли почути також ці всі проблеми, що існують у цілому світі. Це нам допоможе також у душпастирстві в Україні», — сказав архиєпископ.
Ієрарх зазначив, що йому була близька тема про проблеми у сім’ях, у яких чоловіки пішли на війну: «Часто вони переживають довгий час на війні, мають свої труднощі. Вони залишають свої родини, своїх дружин».
Архиєпископ Мечислав згадав також про тему на Синоді, яку всі обговорюють: Причастя для розлучених: «На цьому Синоді виявилася також така делікатна проблема як Причастя для тих, котрі живуть у другому подружжі, не мають сакраменту Подружжя. Це велика проблема для Церкви. Але більшість говорить, що ми мусимо залишитися вірними вченню Церкви, Божим заповідям. Церква є близько з такими особами, вони не виключені з Церкви і ми можемо їм допомагати переживати їхню щоденність, не виключаючи їх з нашої Церкви».
Голова Єпископату України розповів, що на початку Синоду єпископів Папі вітання від «нашої Церкви», та попросив його, «щоб він надалі пам’ятав про Україну, а особливо про мир в Україні». Також архієпископ Мокшицький планує зустрітися з Папою-емеритом: «Щоразу, коли прибуваю до Рима, завжди Папа Бенедикт запрошує мене на обід. Цього разу я також матиму таку зустріч. Це для мене дуже важливо, бо я міг пережити з ним два роки, як його другий секретар. Папа завжди питається про Україну, про нашу Церкву, яка розвивається. Він завжди запевняє нас у своїй близькості та у своїй молитві за Україну, а тепер — в особливий спосіб про мир»
Джерело: CREDOНазад