Новини

Назад

Архієпископ Ренато Боккардо в паломництві до Бердичева

: 526 2018-07-21 12:34:11

На шляху з Італії до Бердичева архієпископ ординарій дієцезії Сполето-Норчія Ренато Боккардо здійснив зупинку у Львові, де зустрівся з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким, щоби звідси разом вирушити до Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію. Архієпископ Ренато Боккардо, котрий 22 липня очолить там головну урочистість, дав інтерв’ю для львівських католицьких журналістів.

«Я переконаний, що всі паломники йдуть до Пресвятої Діви Марії зі своїми стражданнями, проблемами та надіями й очікуваннями про заступництво і всі вони моляться про мир – сказав архієпископ Ренато Боккардо. - Мир – це Божий дар, але й зобов’язання, що в наших рукам, і про це говоритиму паломникам, щоби всі вони сприяли миру».

Архієпископ Ренато Боккардо зазначив, що попри те, що в італійській пресі не надто мовиться про війну в Україні, християнські спільноти співпереживають з тими, хто страждає через цю війну.
Також архієпископ Ренато Боккардо пригадав свій перший приїзд в Україна, коли він супроводжував у 2001 році Святішого Отця Йоана Павла ІІ. В його пам’яті закарбувалося, як люди чекали на Папу Римського, бо цей візит був для них дуже важливим. «Чекали, щоби їх втішив і обнадіяв» - зазначив. Досвідчив, що Папа приїхав тоді в Україну, щоби підтримати Церкву, яка дуже постраждала, отримала багатьох мучеників і що все є в Божому Провидінні. Святіший Отець хотів теж побачити місце, Митрополичу Курію, де працював його консекратор.

Архієпископ Ренато Боккардо висловив радість з можливості зустрітися з паломниками зі всіх дієцезій РКЦ в Україні, які в ці дня збираються у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві. «Під час проповіді я буду говорити, що я приїхав як паломник до вас і маю свої особисті наміри - сказав архієпископ Ренато Боккардо. - Коли я кудись їду як єпископ, то везу в своєму серці свою дієцезію зі всіма її проблемами і нашими надіями. І так є тепер. Також для мене важливим є досвід людей, які приходять до Марії, Їй довіряють, моляться разом. З того, що я почув від архієпископа Мечислава Мокшицького, йдуть майже 20 тисяч паломників з усіх дієцезій України. Тому для мене важливим є теж отримати цей досвід. Перш за все від своєї Церкви хочу вітати всіх і за св. Павлом кажу: «Мир вам!» Цей дар хочу розділити з вами. Але також хочу наголосити, що всі ваші страждання і проблеми, які пов’язані з війною, потрібно переживати разом з Богом, на молитві, бо лише Він може дати нам це світло, щоб ми навчилися не нищити, але теж прощати і надавати допомогу тим, хто постраждав під час цієї війни. Римо-Католицька Церква, що знаходитися тут серед християн східної традиції як меншість, має свої традиції, своє багатство, яке вносить дуже конкретні і незамінні цінності для всього суспільства. Вам потрібно про це пам’ятати, що ви маєте те, чого не мають інші люди. І ви повинні ділитися цим даром, який отримали від Церкви» - побажав римо-католикам італійський архієпископ Ренато Боккардо .

Автор : Костянтин Чавага

Назад