Новини

Назад

Архієпископ Мокшицький про зустріч з Папою під час Загальної аудієнції

: 1170 2016-04-26 12:50:12

Під час Загальної аудієнції 20 квітня цього року Папа Франциск звернувся до учасників паломництва з нагоди 30-річниці Чорнобильської трагедії. Серед паломників також був і архієпископ Мечислав Мокшицький Митрополит Львівський, котрий поділився своїми враженнями від аудієнції.

Екселенціє, які Ваші враження від аудієнції з Папою? Як Ви відреагували на звернення Папи?

Ми дуже вдячні Папі за те, що під час аудієнції скерував до нас слово з нагоди 30-ї річниці трагедії. Він звернувся до цілого світу. Папа молився за жертви трагедії, за всіх постраждалих, молився за мир в Україні. А також Папа пригадав про збір допомоги для постраждалих від війни в Україні.
Наші паломники були дуже задоволені, що могли здійснити це паломництво до Риму, цього святого місця, де теж знаходяться гробниці апостола Петра, святого Йоана Павла ІІ. Це є виняткова нагода, адже цього року відзначаємо 15-річницю візиту Папи в Україну.

Чи була ще якась зустріч з Папою Франциском?

Так. І наші паломники дуже зраділи, коли Папа підійшов до них і сказав, що молиться за них, молиться за всіх постраждалих внаслідок трагедії, молиться про майбутнє України, про її технічний розвиток, аби така трагедія більше не повторилась. Понтифік також просить в молитві про мир в Україні. У свою чергу Папа просив молитись за його служіння.

Я побачив велику радість на обличчях наших паломників, що вони могли бути тут присутні, у цьому святому місці, в «центрі» католицької віри, - підкреслив архієпископ Мечислав.

 

 

Духовно супроводжували дане паломництво архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Тадеуш Кандрусєвіч (Білорусь), єпископ-помічник УГКЦ Теодор Мартинюк, єпископ Іриней Білик (УГКЦ). В паломництві також взяла участь Тетяна Іжевська, посол України при Святому Престолі.

У паломництві взяло участь 60 осіб з трьох країн (Україна, Росія, Білорусь), католики і православні, а також невіруючі. Більшість учасників паломництва – це постраждалі, ліквідатори, а також всі ті, хто спричинився до того, аби якомога менше людей відчуло на собі наслідки цієї трагедії. Паломництво стало можливим завдяки сприянню Міжнародного освітнього центру IBB Dortmund та Реновабіс.

У четвер, 21 квітня о 10.30 відбулась спільна молитва за жертви і постраждалих у базиліці Матері Божої Більшої. Римсько-католицьку Церкву представляв владика Тадеуш Кандрусєвіч з Білорусі. До спільної молитви приєдналась Тетяна Іжевська, офіційний представник України при Святому Престолі. Після молитви для паломників була проведена екскурсія базилікою, музеєм та папськими кімнатами.

Джерело: КМСНазад