Новини

Назад

Архієпископ Мокшицький: Синод - це виконання заповіту Йоана Павла ІІ

: 684 2018-10-10 01:38:33

Синод — це черговий приклад виконання заповіту св.Йоана Павла ІІ, який протягом усього понтифікату підкреслював, що яка буде молодь — таке буде суспільство. Так вважає митрополит Мечислав Мокшицький.

Ієрарх бере участь у Синоді єпископів, який від 3 по 28 жовтня 2018 р. триває в Римі. Митрополит Львівський РКЦ в Україні не погоджується до кінця з думкою, що Церква не розмовляє мовою молоді - інформує сайт Сredo.

«Кожний час має свої виклики, і добре, що Папа Франциск скликав Синод єпископів про молодь, тим більше що світ і Церква нині зазнають кризи. Практичний матеріалізм, гонитва за матеріальними  благами викликає занепад людських цінностей, відкритості до іншої людини та буття християнином», — зазначив архієпископ Мечислав.

Він звернув увагу, що в кожну епоху молодь — та сама, стикається зі схожими труднощами у період дозрівання чи входження у дорослий вік. Ніколи для молодих людей не було ідеальних умов розвитку. «В наші часи молодь має гарантовані відносно добрі матеріальні умови, живе комфортно, має доступ до найновіших технік комунікації, які само по собі цілком хороші, але їх використання викликає у більшості випадків відчуження від сімейного та суспільного середовища. Замість того, щоб зустрічатися по кав’ярнях чи світлицях, молоді люди замінюють безпосередні контакти інтернетом чи мобільними телефонами. Вони творять довкола себе штучний віртуальний світ. Внаслідок цього втрачають свою людяність, що часто підкреслює молодь, яка бере участь у Синоді єпископів, та синодальні отці», — сказав митрополит Львівський.

Він звернув увагу на те, що значна частина синодальних роздумів присвячена тому, як дістатися з євангельським посланням до сучасної молодої людини. Також підкреслив, що найважливішим середовищем, яке формує людські стосунки, не є школа ані Церква, а сім’я. «То в ній формуються схильності, які вирішать майбутнє молодої людини. Своєю чергою, якщо йдеться про формування віри і релігійності людини, важливою є катехеза та участь у щоденному житті Церкви, Євхаристія, молебнях та паломництвах. У них молода людина не лише формується, але там відбувається її істинне духовне та інтелектуальне зростання», — зазначив архієпископ.

Частою темою в обговореннях є закид, що Церква не розмовляє мовою молоді. «Я не можу з цим повністю погодитися, оскільки молодь, беручи участь у житті Церкви, розмовляє своєю мовою. Духовна особа — це тільки провідник і модератор, а молодь — голос Церкви. Зрештою, священики не з’являється з космосу, вони народжуються і виростають у конкретних середовищах і розмовляють мовою цього середовища. Молоді священики — ровесники молоді та переважно її душпастирі», — зазначив архієпископ.

На думку архієпископа Мокшицького, Синод — це черговий приклад виконання заповіту св.Йоана Павла ІІ, який протягом усього свого понтифікату підкреслював: яка буде молодь — таке буде суспільство, бо молоді люди — це майбутнє Церкви та світу. «Святий Йоан Павло ІІ — Покровитель Синоду, його вчення нас постійно надихає, а він як святий підтримує нас своїм заступництвом у Бога», — зазначив митрополит Львівський.

Він не погодився з думкою одного зі спостерігачів Синоду, молодого священика, який сказав, що ідея Всесвітніх днів молоді вичерпала себе, стала пережитком і треба подумати про іншу формулу. «Мене втішила реакція більшості синодальних отців, які, не погоджуючись із цією думкою, вказали на ВДМ у Кракові, говорячи, що це було велике свято віри, радості й братерства молодих людей. У цьому контексті говорилося про потребу щорічного культивування цієї форми зустрічі в рамках дієцезій та на державному рівні», — сказав архієпископ Мечислав Мокшицький.

Джерело: credo.proНазад