Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький зустрівся із братами із спільноти Тезе

: 3489 2017-10-22 17:22:47

21 жовтня о 19.30 архієпископ Мечислав Мокшицький зустрівся із братами спільноти Тезе: французом Бенуа і словаком Жан Даніелем. Брати відвідали БІлорусь та Україну зустрічаючись із римо та греко-католицькими єпископами, а також православними, брали участь у молитвах та діалозі з молоддю. Однією з цілей цих зустрічей було духовне приготування тих, котрі планують брати участь у Європейській Зустрічі Молоді, яка відбудеться на зламі року у Базелі. Брати звертали увагу на те щоб ці виїзди не були туристичними мандрівками, під час яких до маршруту додаються віддалені місцевості, бо це відтягує від зосередження на суттєвих справах.

Під час зустрічі з архієпископом Мечиславом велися розмови про ситуацію Церкви в Білорусі (в контексті недавньої зустрічі голів єпископатів Європи у МІнську), про екуменічні відносини в Україні, особливо із православними Церквами. Спільнота Тезе будує відносини з УПЦ Московського Патріархату, від прихильності якого великою мірою залежить проведення регіональної зустрічі Тезе. Архієпископ Мокшицький представив правдиве ставлення православних до Католицької Церкви, Митрополит висловив свою прихильність щодо ідеї проведення регіональної зустрічі молоді у Львові. У таких зустрічах бере участь 1-2 тисячі солоді із сусідніх країн і вислухав враження братів про зустрічі змолоддю в Україні.

Після зустрічі архієпископ Мечислав і брати з Тезе взяли участь у молитві в Катедрі, під час якої архієпископ промов до молоді, яка заповнила катедру (бл. 300 осіб) радіючи, що міг відкрити двері катедри для молоді, і звернув увагу, що важливим знаком є спільна молитва римо та греко-католиків, будуючи, як цього навчають у Тезе, примирення і братню любов.

о. Ґжеґож Драус, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ у ЛьвовіНазад