Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький запросив отців лазаристів повернутися до Львова

: 1639 2018-02-09 22:02:20

8 лютого у Митрополичій Курії відбулася зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького з Провінційним настоятелем Місіонерської Конгрегації святого Вікентія де Поля в Україні о. Яном Чопом МС та супроводжуючими його співбратами. У Львівській Архідієцезії отці місіонері (лазаристи) провадять душпастирську працю в Сторожинці та в Снятині, а о. Едвард Лоєк МС є суддею Митрополичого суду у Львові.

«Ми розмовляли  про те, як би отці-місіонері могли у Львові реалізувати свою діяльність згідно своєї харизми – розповів після зустрічі о. Ян Чоп МС. -  Якщо звернутися до історії, то ми були досить таки присутні в цьому місті. Мали кілька будинків, займалися харитативною діяльністю серед бідних верств населення. Архієпископ Мечислав Мокшицький сказав, що надалі є така потреба і запропонував нам розгорнути своє служіння в мікрорайоні Левандівка».

Отці лазаристи не хотіли би дублювати служіння інших монаших спільнот. На думку о. Віталія  Новака СМ, котрий має великий досвід соціального служіння в Одесі, необхідно відповідати на сучасні виклики у великих містах. Таким чином отці лазаристи могли би продовжити місію, яку 150 років розпочали у Львові їхні попередники.

«Ми вдячні Архієпископу Мечиславу Мокшицькому за запрошення до Львова, тож тепер нам потрібно відповідно підготуватися до такого служіння» - зазначив о. Ян Чоп МС. 

Автор : Костянтин Чавага

Назад