Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький про св. Йоана Павла II: Він серйозно поставився до свого життя.

: 132 2021-01-18 14:35:28

- Йоан Павло ІІ, як святий, є для нас величним заступником і прикладом зростання віри, побудови своєї особистості та людяності. Нехай він і надалі буде для нас дороговказом на шляху життя і зростання у вірі - сказав Архієпископ Мечислав Мокшицький під час свідчення, яке дав під час третього дня міжнародної конференції "Назустріч майбутньому з Йоаном Павлом ІІ", яка проводилась з нагоди 100-річчя від дня народження Кароля Войтили.

На початку своєї промови архієпископ Мечислав Мокшицький вказав, що св. Йоан Павло ІІ за допомогою Слова Євангелія сягнув до кожного місця і до кожної людини у світі. Митрополит Львівський зазначив, що польський Папа Римський виріс у католицькій, інтелектуальній та патріотичній родині, але швидко втратив своїх родичів та "взяв своє життя у свої руки". Звідси, мабуть, його слова до молоді: "вимагайте від себе, навіть якщо інші не вимагають від вас". - Він серйозно поставився до свого життя. Він готувався до цього змалку - сказав архієпископ Мечислав Мокрицький, наголошуючи на його працьовитість в науці та звичайній щоденній побожності Кароля Войтили.

Архієпископ зазначив, що Святіший Отець вміло використав свій талант актора у своєму пастирському служінні. Він також володів багатьма мовами, завдяки яким він міг безпосередньо охопити багатьох людей. Він не боявся контактів з людьми з усіх верств суспільства. Йому було легко контактувати з іншими. Він багато читання, він читав по три години щодня.

- Перш за все, він був людиною молитви. Велику силу він черпав із молитви. Він використовував кожну мить дня, щоб молитися, - наголосив Львівський Архієпископ, зазначивши, що це часто була дуже проста молитва - вервиця чи літанії. Він приніс у Ватикан традиційні польські молебні - години, гіркі жалі, Хресну дорогу. Йоан Павло II особливо переживав таїнство Євхаристії.

Колишній папський секретар наголосив, що Святіший Отець був дуже старанним - він вимагав від себе, а також від своїх помічників. Найважливіші папські документи та промови він готував сам - спочатку писав власною рукою, а потім диктував.

Архієпископ Мокшицький звернув увагу на особливі зв’язки Йоана Павла ІІ з молоддю. Він зазначив, що саме участь єпископа та кардинала Кароля Войтили в академічному капеланстві у Кракові спричинилася до Всесвітнього дня молоді. - Святіший Отець не лише посміхався молодим людям, співав та грав з ними, але ставив конкретні вимоги. Він зосереджувався на реальних цінностях. Він закликав їх творити дружбу з Христом і не боятись Його, бо разом з Ним вони будуть добре формувати своє життя і своє майбутнє, сказав Архієпископ Мокрицький, наголосивши, що молоді люди знали, що Папа дбає про них, що він є батьком для них.

Митрополит Львівський зауважив, що його особисто вразила справжність Святішого Отця. - Він не приховував своєї слабкості чи старості, - сказав архієпископ, підкресливши, що Папа хотів максимально віддавав себе в кожній ситуації і ніколи не виправдовувався своїми слабкостями.

Архієпископ Мокшицький зазначив, що Іван Павло ІІ був не лише людиною молитви та праці, але й міг радіти життю. Він відпочивав, читав книги, плавав на байдарках або хидив по горах.

- Сьогодні, як святий, він є великим заступником для нас і прикладом зростання віри, побудови своєї особистості, буття людини. Ми всі можемо наслідувати його приклад - від дітей та молоді, також люди похилого віку, як люди політики та і культури. Нехай він і надалі буде для нас дороговказом на шляху життя та зростання у вірі - завершив своє свідчення архієпископ Мечислав Мокрицький.

Міжнародна конференція з нагоди 100-ї річниці від дня народження Кароля Войтили: "Назустріч майбутньому з Іваном Павлом ІІ" була організована Краківською архідієцезією та Факультетом соціальних наук Папського університету Йоана Павла ІІ 15-17 січня 2021 року та була проведена он-лайн.

Джерело: Прес-служба Краківської АрхідієцезіїНазад