Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький про духовну опіку маронітів в Україні

: 1019 2018-02-11 10:46:54

Спеціальну «Подяку за турботу та духовне батьківство» від маронітської спільноти в Україні отримав Голова Конференції Єпископів РКЦ в Україні Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, котрий 7 лютого в київській прокатедрі св. Олександра очолював урочистості з нагоди вшанування св. Марона. Вони організовані засновником маронітської католицької спільноти в Україні Еліасом Сасіном.

„Я дуже радий, що разом із маронітами в Україні міг взяти участь в урочистому вшануванні св. Марона – головного покровителя Маронітської Церкви – поділився своїми враженнями архієпископ Мечислав Мокшицький. – Цю радість розділили теж Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький, а також греко-католицькі й православні священники та вірні. З Лівану приїхав хор. Після завершення св. Меси з концертною програмою виступили також семінаристи УПЦ КП. Ми радi, що вірні Маронітської Католицької Церкви, котрі живуть і працюють в Україні, об’єднуються і зберігають свою духовну традицію, водночас збагачуючи наші спільноти. Збагачують своєю літургією, своєю харизмою також Церкву в Україні й спричиняються до формації, духовного збагачення нашої Батьківщини. Вірні Маронітської Церкви – це глибоко віруючі люди. Церква в їхньому житті відіграє дуже важливу роль у формуванні їх особистості, дотриманні принципів і Божих заповідей. Цією вірою, звичаями вони діляться з оточуючими».

Архієпископ Мечислав Мокшицький також пригадав свою минулорічну зустріч з Патріархом Маронітської Католицької Церкви кардиналом Бешаром ель-Раї, якому він передав для приватної каплиці мощі св. Йоана Павла ІІ та мав можливість пізнати духовне життя маронітів у Лівані.

«Як і всі Східні Церкви, мароніти мають чудову св. Літургію, більша частина якої співана – зазначив львівський митрополит. –У Маронітській Католицькій Церкві поширене вшанування культу святих, їхніх мощів. Яскравим прикладом є культ св. Шарбеля, котрий своєю святістю притягує не лише маронітів, а й поширився по всьому світу. Він прикладом для багатьох християн, котрі через його заступництво випрошують у Господа численні ласки. Відтепер мощі св. Шарбеля будуть також і у храмі св. Олександра в Києві. Патріарх Маронітської Католицької Церкви кардинал Бешар ель-Раї під час нашої зустрічі попросив мене про духовну опіку над вірними його Церкви, які живуть в Україні. Пообіцяв прислати також священика, котрий закінчення і висвячення буде скерований до України. Перед ним завдання організувати парафіяльні спільноти маронітів, котрі розсіяні по всій території України».

На думку архієпископа Мечислава Мокшицького, для того, щоби вірних Маронітської Католицької Церкви оточити постійною духовною опікою. такі спільноти найкраще заснувати у великих містах.

Автор : Костянтин Чавага

Назад