Новини

Назад

Архієпископ Мечислав Мокшицький консекрував храм на Закарпатті

: 725 2019-06-18 16:41:24

16 червня архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав Закарпаття, де звершив консекрацію храму Пресвятої Трійці у селі Драчино біля Сваляви. З львівським митрополитом співслужив ординарій Мукачівської дієцезії єпископ Антал Майнек.

На прохання отців сальваторіанів, котрі служать у цій парафії, єпископ Мечислав Мокшицький перед початком урочистості передав душпастирю о. Томашу Козі SDS мощі св. Йоана Павла ІІ для нової святині.

Прибули сальваторіани з Польщі, римо-католики з навколишніх парафій, а також миряни східного обряду і представники місцевої влади.

Отець Антон Зємба SDS, єпископський вікарій для слов’яномовних парафій Мукачівської дієцезії розповів, що монахи Товариства Божественного Спасителя (сальваторіани) прибули з Польщі до Сваляви влітку 2010 року. Завдячуючи жертводавцям, передусім з-за кордону, споруджено вже два храми. Минулого року консекровано святиню у селі Підполоззя, що в сусідньому Воловецькому районі. Обидва села засновані в ХІХ ст. переселенцями німцями та словаками, котрі відразу організували там також релігійне життя. У Драчино новий храм споруджено на фундаментах святині, яку за радянської влади було зруйновано на початку 60-х рр. ХХ ст. Майже не залишилося нащадків колишніх парафіян, бо після ІІ світової війни родини штабів (німців) виселили до Казахстану, котрі згодом, після повернення до Закарпаття, виїхали до Австрії та Німеччини. Повернулися до прабатьківщини також чехи і словаки. Однак римсько-католицькі парафії відродилися, щоправда богослужіння тепер відбуваються українською мовою.

Архієпископ Мечислав Мокшицький урочисто відчинив двері до нового храму в Драчино, який того дня не зміг вмістити всіх прибулих. Львівський митрополит здійснив намащення єлеєм головного вівтаря та разом із єпископом Антон Майнеком намастили в чотирьох місцях стіни святині. Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу і виголосив проповідь.

Після завершення Святої Меси на майдані перед новим храмом відбулася спільна трапеза.

Світлини: Костянтин Чавага

Автор : Костянтин Чавага

Назад