Новини

Назад

Архієпископ М. Мокшицький взяв участь у робочому засідання Синоду Єпископів УГКЦ.

: 754 2018-09-03 15:38:10

У роботі Синоду беруть участь 42 єпископи УГКЦ з України і світу. Були присутніми запрошені гості: владика Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, та владика Мечислав Мокшицький, Львівський Римо-католицький митрополит, владика Романд Міннерат, Архиєпископ Діжон (Франція), та владика Мануель Нін, Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду Греції, владика Філарет Кучеров, Архиєпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП), владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, та владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

У неділю, 2 вересня 2018 року Патріаршою Архиєрейською Літургією в Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові розпочався Священний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Богослужіння очолив Блаженніший Патріарх Святослав, у співслужінні представника Святішого Отця Високопреосвященного Архиєпископа Клаудіо, Апостольського Нунція в Україні, Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря, та інших Високопреосвященних, Преосвященних та Боголюбивих єпископів членів Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви. У Богослужінні також взяли участь Преосвященний владика Едвард, єпископ-помічник Львівської Архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, представник єпископської конференції РКЦ, Преосвященний владика Ніл, екзарх для греко-католиків в Греції, Преосвященний владика Роланд, представник єпископської Конференції Римо-Католицької Церкви у Франції. Також присутнім на Богослужінні був Преосвященний владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Священний Синод УГКЦ, центральною темою якого буде Боже Слово і катехизація, відбувається у Львові-Брюховичах потягом десяти днів і завершиться 12 вересня 2018 року.

 


Слово-привітання Архієпископа Мечислава Мокшицького до

Священного Синоду Української Греко-Католицької Церкви

Ваше Високопреосвященство, Архієпископе Нунцію!
Ваше Блаженство, Архієпископе Святославе!
Ваші Преосвященства, шановні синодальні Отці, зібрані на щорічному Священному Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви!

Щиро вітаю Вас від імені Єпископів та вірних Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Ви зустрілися тут, щоб розважити способи та шляхи сприяння поширенню Благої Вісті в нашому сучасному світі. Щоб задуматися над тим як нам, Пастирям і Сіячам, діяти і працювати на Божій ниві так, щоб зерна Божого Слова як найрясніше потрапляли та приносили плід в серцях людей, як зробити його доступнішим та зрозумілішим, як, врешті, заохочувати наших вірних до частого черпання з цієї глибокої криниці Божої Мудрості.

На початку цієї важливої зустрічі бажаю Вам постійної і сталої допомоги та асистенції Святого Духа, Духа істини і Духа благодаті.

Запевняю Вас про мою молитву про Його дари мудрості і розуму, ради і мужності, знання і побожності, а також Божого страху для всіх Вас, щоб цей Священний Синод приніс щедрі духовні плоди в житті усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви та всього нашого суспільства.

Нехай Господь буде посеред Вас завжди!

Слава Ісусу Христу!

+ Мечислав Мокшицький
Львівський Римсько-Католицький Митрополит

Львів, 3 вересня 2018 року

 

 

За матеріалами:  zhyve.tv та ugcc.lviv.uaНазад