Новини

Назад

Архієпископ М. Мокшицький про звернення Конференції Єпископів Польщі стосовно Дня молитви за Україну

: 2019 2015-03-19 00:00:00

Допомоги з Польщі потребують особливо римо-католицькі парафії в Україні. „Ми дуже позитивно прийняли звернення Конференції Єпископів Польщі, яке заохочує всіх вірних в Польщі у V Неділю Великого Посту, 22 березня, до молитви за Україну" – сказав Архієпископ М. Мокшицький, голова Конференції Єпископів України латинського обряду. 

Львівський Митрополит у розмові з КАІ відзначив, що «той жест солідарності бадьорить духа, а також додає надію всім нашим вірним”.

- Мир на Україні і надалі під загрозою. На східніх рубежах україни, з роісйської сторони зібрані війська оснащені важким озброєнням. Така ситуація дуже непокоїть Україну і вносить почуття загрози та невпевненості – сказав львівський Митрополит.

Він також пригадав, що від початку війни в Україні вірні перебувають на молитві, підтримувані християнами всього світу. – Ми вдячні за ту солідарність – відзначив Архієпископ Мокшицький.

- В історії Спасіння віруючі неодноразово досвідчували могутність молитви, що повертає бажаний мир і перемагає зло добром. Так християнська солідарність нам дуже потрібна. Це вона є підтимуванням надії та свідченням  відповідальності одних за других, і також вчить нас, що ми християни є однією великою сімєю, в якій ми повинні виявляти один до одного ту єдність, особливо в трудних ситуаціях – сказав ієрарх.

Покликаючись до до комунікату з нарад КЄП Архієпископ Мокшицький пригадав, що вже раніше він декілька разів сам у своїх промовах звертався із закликом, щоб виникали тзв. партнерські парафії. – Я дуже радію, що Єпископат Польщі тепер прийняв таку ухвалу. Вона є заохоченням для кожного дієцезійного єпископа, щоб у своїх дієцеіях мобілізувати священиків та вірних до утворення таких контактів – сказав Архієпископ.

Владика, визнав, що ситуація на Україні достатньо важка. Внаслідок війни страждає суспільство, страждають вірні різних конфесій. – Втім, я думаю, що більшу увагу нам слід звернути на римо-католицькі парафії в Україні, бо вони є нечисленними та малими спільнотами, які чатсто нараховують 30-50 осіб – відзначив Архієпископ Мечислав. Парафіянам важко утримувати святині і розпочати необхідін ремонти. На думку львівського Митрополита навіть символічна допомога розміром в 100 євро на місяць була б великим шансом на розвиток і на те «щоб вірні могли сповідувати свою віру в тому обряді, в якому молилися їхні батьки та діти”.

- Це дуже важливе для наших вірних. В такий спосіб вони ще більше зможуть досвідчити ту істину, що творять велику сімю Вселенської Церкви, на карті якої Церква Польщі була, є завжди буде їм близькою. Я впевнений, що той конкретний жест солідарності підбадьорить і додасть надії всім нашим вірним – сказав Архієпископ Мокшицький.

На думку Митрополита Львова таку партнерську співпрацю священики з Польщі можуть створити через свої особисті контакти, а також звертаючись до єпископів латинської Церквив, до душпастирських відділів кожної дієцезії в Україні. – І вже на місцях єпископи чи відповідальні за це особи визначитимуть у своїх дієцезіях парафії котрі зможуть отримувати такі братні контакти – сказав Архієпископ М. Мокшицький.

Костянтин Чавага. KAI

 Назад