Новини

Назад

Архієпископ М. Мокшицький передав мощі святого Йоана Павла II до базиліки Святого Стефана у Будапешті.

: 246 2019-05-21 12:56:06

Урочисте введення мощей святого Йоанна Павла II до базиліки св. Стефан у Будапешті відбулось в неділю, 19 травня, в присутності великої кількості вірних з цілої Угорщині.

Реліквію у вигляді волосся, привіз архієпископ Мечислав Мокшицький, колишній секретарЙоана Павла ІІ у 1996-2007 роках, на запрошення кард. Péter Erdő, примаса Угорщини і настоятеля катедри Св. Степана єпископа Георгія Снелли, був привезений до базиліки під час процесії і стояв біля вівтаря під час масового заходу за участю духовенства.

- Я завжди поважав і любив Святішого Отця Йоана Павла II. Він був справді великим папою. Я мав можливість зустрітися з ним, коли він був ще єпископом. Він справив на мене таке враження, що я став його шанувальником на все життя. Оскільки Він був канонізований, я прагнув отримати реліквію для базиліки, - сказав єпископ-помічник Острозько-Будапештської дієцезії та настоятель катедри Святого Стефана Георгій Снелл.

За його словами, поклоніння мощам є дуже давньою традицією в Церкві, тому що вони представляють святих, які показали свою віру власним життям.

Тимчасово реліквія буде стояти в каплиці Ченстоховської Пресвятої Діви Марії, а її остаточне місцерозташування буде визначено пізніше. "Але ми, безумовно, зробимо так, щоб кожний міг шанувати її в будь-який час", - сказав єпископ.

Снелл висловив переконання, що Святий Йоан Павло II любив Угорщину та Угорців. - Це єдиний папа, який був двічі в Угорщині, - нагадав він, маючи на увазі два паломництва Святішого Отця - у 1991 і 1996 роках.

- Ці візити вчинили величезний вплив на людей. Я зустрівся з вірним, який сказав мені - хоча, звичайно, я не погоджуюсь із цим - що для нього Йоан Павло ІІ все ще є папою. Я не думаю, що він хотів сказати це, томущо не визнає Бенедикта або Франциска, лише Його святість, Його особистість захопила його так міцно, - сказав Снелл.

У суботу, 18 травня, минула 99-річчя від дня народження Святого Йоана Павла II.

Фото: Даніель Галас

Джерело: tvp.infoНазад