Новини

Назад

Апостольській Нунцій у Донецьку: «Найцінніша Пасха мого життя»

: 1482 2016-03-29 13:06:15

Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті відвідав римо-католицьку парафію Святого Йосипа Робітника та греко-католицький катедральний храм Покрови Пресвятої Богородиці у Донецьку.
Разом з римо-католиками Донецька Нунцій відсвяткував найбільше християнське свято — Воскресіння Господнє.

Візит духовного пастиря розпочався ще у Страсний Четвер — день, що споминає Останню Вечерю та установлення Пресвятої Євхаристії. Разом із єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії Яном Собіло, духовенством та численними вірними Нунцій відслужив у кон-катедральному храмі м.Запоріжжя Месу Господньої Вечері. Після неї — дорога до Донецька. У Велику П`ятницю архиєпископ Клаудіо зміг разом із парафіянами, владикою Яном та настоятелем храму о. Миколаєм молитовно переживати Хресну Дорогу у донецькому храмі. Згодом, під час Літургії Христових Страстей він наголосив, що страждання людей українського народу в цьому часі є стражданнями самого Христа.
Апостольській Нунцій відсвяткував Пасху з католиками Донецька
На Пасхальній Літургії Апостольський Нунцій переказував вірянам найщиріші привітання від Святішого Отця Папи Франциска, запевняючи їх у постійному молитовному супроводі, співпереживанні та глибокій пастирській любові, особливо в теперішній час військових дій на Донбасі. Глава Католицької Церкви бажає не лише словами, але і на практиці підтримати народ, який страждає.
Святкування Пасхи у Донецьку було великою мрією архиєпископа Клаудіо — бо бути серед тих, хто страждає та терпить різні випробування, «йти на периферії» — це першочергове завдання пастиря Церкви, за словами Папи Франциска, а тому і перший обов`язок Апостольського Нунція.
На прощання Апостольський Нунцій уділив кожному благословення та запевнив у подальшій молитві і бажанні скорої нової зустрічі.
«Це — найцінніша Пасха за усі роки мого священства», — казав архиєпископ, вертаючись додому.

о.Максим Рябуха, СДБ
Джерело: CREDOНазад