Новини

Назад

88-ий випуск католицької програми "Скеля"

: 192 2020-05-31 17:11:12

Запрошуємо до перегляду католицької програми "Скеля". У 88 випуску пропонуємо вашій увазі події за травень 2020 року:

- 2 травня, єпископ Віталій Скомаровський очолив урочисту Святу Месу у Львівській семінарії, під час якої був рукоположений в диякони Римо-Католицької Церкви Петро Гордієнко зі Здолбунова, семінарист 5 курсу Луцької дієцезії.

- 3 травня, єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава OFMConv очолив урочисту Святу Месу у Львівській семінарії святого Йосифа, під час якої були рукоположені в диякони Римо-Католицької Церкви семінаристи 5 курсу нашої Архідієцезії: Віктор Циганюк з Чернівець, Казимир Ваврич з Нижніх Петрівець на Буковині, Назар Зузак та Антон Лабай з Львівської катедри. Літургію також співслужили: єпископ Мар’ян Бучек, ректор семінарії о. Петро Бжеський, префект о. Петро Дохтич, духовний отець Віталій Буковський, директор о. Микола Біскуп, настоятель катедри о. Ян Нікєль та інші священики гості та вихователі. Літургію також співслужили: єпископ Мар’ян Бучек, ректор семінарії о. Петро Бжеський, префект о. Петро Дохтич, духовний отець Віталій Буковський, директор о. Микола Біскуп, настоятель катедри о. Ян Нікєль та інші священики гості та вихователі.

- Подячна Меса з нагоди сотої річниці від дня народження Святого Йоана Павла ІІ відбулася увечері, 18 травня в новоутвореній парафії Святого Йоана Павла ІІ у Львові. Її очолив Архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький недалеко від місця де Святий Папа звершував євхаристію у 2001 році, коли відвідав місто Львів. Освячення парафіяльного храму і центру святого Йоана Павла ІІ у Львові було заплановано на 9 травня 2020 року. З огляду на карантин, дату урочистості довелося змінити. Віряни зібрались перед новим храмом у соту річницю народження Кароля Войтили, на подячній молитві за дар життя і святості святого Йоана Павла ІІ, а водночас за парафію, її місію та новозбудований храм.

- З нагоди століття від дня народження св. Йоана Павла ІІ 18 травня о 15. год. перед Митрополичою Базилікою відкрито експозицію виставки «Кароль Войтила. Народження», яку разом із Митрополичою Курією та катедрою організували Центр Думки Йоана Павла ІІ у Варшаві і Генеральне консульство РП у Львові. Квіти до таблиці на катедрі, встановленої на пам’ять про відвідин храму Папою Йоаном Павлом ІІ під час його візиту в Україну в червні 2001 року, поклали прибулі достойники: голова Львівської ОДА Максим Козицький, міський голова Львова Андрій Садовий, Генеральний консул РП у Львові Еліза Дзвонкевич, голова Товариства Польської культури Львівщини Еміль Легович, настоятель собору св. Юра о. мітрат Роман Кравчик з УГКЦ. На завершення архієпископ Мечислав Мокшицький поблагословив відновлену каплицю св. Йоана Павла ІІ в Митрополичій Базиліці. Митрополит склав щиру подяку жертводавцям і майстрам.

- 18 травня об 11.00 год., у 100-річчя від дня народження святого Йоана Павла ІІ Арх. М. Мокшицький разом з очільниками Львівської пошти вшанували память Святого та погасили поштову марку та штамп.

- 13 травня 2020 р., у Львові відбулось урочистий початок Фатімських богослужінь, які кожного тринадцятого числа з травня по жовтень об’єднують вірян міста ось уже одинадцять років. А особливо — в останні роки, коли Україна потребує молитви за мир та єдність та припинення пандемії. Католики обох обрядів приходять, щоби спільно молитися Розарій і просити Богородицю про заступництво та потрібні благодаті для нашої Батьківщини. Святу Месу, яку очолив архієпископ Мечилав Мокшицький, разом із єпископом-помічником Едвардом Кавою у співслужінні з братами домініканцями та невеликою кількістю вірних в семінарійній каплиці біля храму Стрітення, ситуація щодо якого досі залишається невизначеною.

- «Львівська Церкво, виплинь на глибінь» пригадав єп. Едвард Кава в 100-ту річницю від дня народження Святого Йоана Павла ІІ у Львівській катедрі. Подячна Меса з нагоди сотої річниці від дня народження Святого Йоана Павла ІІ відбулася увечері, 18 травня у львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Її очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.

- Подячна Меса з нагоди сотої річниці від дня народження Святого Йоана Павла ІІ відбулася увечері, 23 травня в парафії Бога Отця у Запоріжжі. Її очолив Архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. 

- 27 травня в каплиці реколекційно дому в Брюховичах отці паллотини гостювали священників Львівського деканату, які зібрались на свій день спільноти та духовної віднови.

 Назад