Новини

Назад

85-ий випуск католицької програми "Скеля"

: 144 2020-03-02 15:42:44

Запрошуємо до перегляду католицької програми "Скеля". У 85 випуску пропонуємо вашій увазі події за лютий 2020 року:

- Відпуст у львівській парафії Стрітення Господнього. Увечері 2 лютого, в урочистість Стрітення Господнього, в парафії Стрітення Господнього (Матері Божої Громничної) у Львові відбувся відпуст, на який прибули священики, семінаристи, академічна молодь та вірні з різних парафій міста. Оскільки греко-католицька спільнота надалі не впускає римо-католиків до семінарського храму Матері Божої Громничної, то відпустову урочистість знову довелося служити в каплиці під фресками Розена.

- Колядування у Митрополичій Курії завершили семінаристи. 1 лютого, напередодні Стрітення Господнього, львівські семінаристи традиційно завершили період колядування у Митрополичій Курії.

- Урочистість маронітів у Львові. З нагоди святкування 100 річного ювілею заснування Великого Лівану та збереження його місіонерського духу, з благословення Маронітського патріарха кардинала Мар Бешара Бутроса Аль Раї й під патронатом Архієпископа Мечислава Мокшицього 8 лютого в парафіяльному храмі Матері Божої Неустанної Помочі у Львові відбулося святкування Дня Святого Маруна, засновника Маронітського Церкви, яка є в єдності з Католицькою Церквою.

- Науково-практична конференція з нагоди 110 років від дня народження епідеміолога отця Генриха Мосінга. Впродовж двох днів, 5-6 лютого, у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького проходить науково-практична конференція з міжнародною участю «Сучасні проблеми епідеміології, мікробіології, гігієни та туберкульозу». Ця конференція приурочена двом ювілейним датам – 80-річчю створення Інституту епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького та 110 річчю від дня народження видатного вченого-епідеміолога, одного із засновників інституту епідеміології у Львові, доктора медичних наук отця Генріха Мосінга.

- У Львові подякували людям, які рятували євреїв під час Голокосту. 5 лютого, посольство Держави Ізраїль в Україні разом із Львівською міською радою провели церемонію вшанування шістьох родин з Львівської, Волинської та Рівненської областей, визнаних Праведниками народів світу за те, що вони рятували життя євреїв під час Голокосту. Серед шістьох родин, які отримали нагороду була також парафіянка Митрополичої Базиліки у Львові пані Станіслава Христофорова, її батько Тадеуш Млодницький врятував Мордехая Саурхафта, втікача з Янівського гетто у Львові.

- У Львівському деканаті розпочалась канонічна візитація. 8 лютого архієпископ Мечислав Мокшицький розпочав канонічну візитацію Львівського деканату. Візитація Львівського деканату розпочалася з парафій святого Архангела Михаїла на Сихові, яку звершив єпископ Едвард Кава 8 та 9 лютого. Візитація всіх парафій у деканаті триватиме до 13 травня та буде поєднане з Фатімською процесією у отців домініканців.

- Львівський Митрополит відвідав хворих. Увечорі 11 лютого, у літургійний спомин об’явлення Матері Божої в Люрді, в який Католицька Церква відзначає Всесвітній день хворого, архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав Дім Милосердя св. Зигмунда Гораздовського у Брюховичах.

- Візит студентів-правознавців із Кракова. 12 лютого під час перебування у Львові Митрополичу Курію відвідала група викладачів і студентів юридичного факультету Ягеллонського Університету в Кракові. Вони зустрілися з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким, який розповів їм про історію Львівської Церкви, її святих та про своє служіння секретарем папи Святого Йоана Павла ІІ та Бенедикта XVI.

- Харків. Єпископські свяченя о. Павла Гончарука. 14.02.2020.

- Візитація парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові. 16 лютого єпископ Леон Малий із канцлером митрополичої курії о. Владиславом Гримським розпочали візитацію парафії, приєднавшись до молитви святого розарію, якою завжди моляться парафіяни перед ранковою месою. Традиційно після Святої Меси відбувається короткий катехизис, який в цей день очолив єпископ. Темою була віра.

- У Львові помолилися за Героїв Небесної Сотні. 20 лютого 2020 року, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові помолилися за тих українців, які під час Революції Гідності віддали життя за майбутнє своєї держави. Присутні поклали лампадки до Меморіалу. До молитви долучилися представники усіх християнських конфесій Львова. Представником Львівської Архідієцезії був військовий капелан о. Роман Стадник.

- У Львівській катедрі молились за загиблих в 76 річницю трагедії села Гута Пеняцька. Увечері 22 лютого в Митрополичій Базиліці у Львові Єпископ-помічник Едуард Кава очолив св. Месу за жертви Гути Пеняцької, польського села в Бродівському районі на Львівщині, яке було знищене 76 років тому. В проповіді закликав молити Бога, щоби подібна трагедія більше не повторилася.

- Про лист напоумлення братів-єпископів Німеччини. 31 січня 2020 року Католицька Церква у Німеччині розпочала урочисто свою Синодальну дорогу, але перша зустріч відбулася на початку грудня 2019 року. Це було засідання комісії у справах сім’ї. Висновки та пропозиції комісії підважували вчення Церкви щодо розуміння сексуальності, гомосексуалізму, контрацепції тощо.

- Єпископи Римсько-Католицької Церкви в Україні вирішили 2020 рік присвятити покликанню до священицького та богопосвяченого життя. Особливим покровителем Року молитов про покликання до священицького і богопосвяченого життя буде святий Йоан Павло ІІ. Адже 2020 рік – це сота річниця від його народження (18.05.2020).

- Інгрес на престол Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископа Станіслава Широкорадюка OFM. 25.02.2020.

- Попільна Середа в Митрополичій Базиліці у Львові.
«Крізь браму Попільної Середи входимо в час Великого Посту і розпочинаємо сорокаденний духовний шлях до безпечної мети, якою є Христова Пасха, тобто Його перемога над смертю» - так розпочав свою проповідь в Попільну Середу у львівській катедрі архієпископ Мечислав Мокшицький.
«Час Великого Посту це можливість подивитися на себе так, як Ісус дивиться на нас»: єпископ Едуард Кава в катедрі у Попільну Середу.Назад