Новини

Назад

650-ліття парафії в Судовій Вишні

: 3397 2018-05-25 13:26:35

24 травня в Судовій Вишні Мостиського деканату Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочистості з нагоди 650-ліття парафії РКЦ. Перед початком богослужіння Його Ексцеленція впровадив до храму Пресвятої Діви Марії Помічниці вірних реліквії св. Йоана Павла ІІ.

Розділити радість судовишнянських римо-католиків прибули священики і вірні з навколишній парафій, а також греко-католицький і православний священики разом зі своїми вірними та керівники місцевої влади. Вірні оплесками привітали колишніх душпастирів відновленої в 1989 р. парафії.

З Судовою Вишнею тісно пов’язані також монахи францисканці, котрі колись мали там свій монастир (отці реформати). Тепер в парафії душпастирюють і мають свій Дім представники Ордену Менших Братів Францисканців в Україні. Їхні співбрати приїхали з різних теренів України та з Польщі.

Торкаючись найважливіших віх з історії судовишнянської парафії латинського обряду, настоятель парафії о. Бернард Задойко OFM нагадав, що 79 років тому, в останні тижні перед Другою Світовою війною до цих околиць з Кракова прибула група студентів філософського факультету Яґеллонського університету, котрі допомагали будувати шкільне приміщення та мостили дорогу між Судовою Вишнею і Яворовом. Серед них був і молодий Кароль Войтила – майбутній Папа Римський, св. Йоан Павло ІІ, котрий тепер повернувся сюди в своїх реліквіях.

Архієпископ Мечислав Мокшицький висловив свою радість, що в такий винятковий день як 650-ліття парафії й храмове свято звершив у цьому храмі інтронізацію реліквій св. Йоана Павла ІІ, котрий так багато пов`язаний з цим краєм. Зокрема в 1991 році відновив структури РКЦ в Україні. У своїй проповіді поділився спогадами зі свого служіння біля Великого Папи та закликав присутніх брати приклад зі св. Йоана Павла ІІ і щоби вони, їхні родичі та близькі у своєму повсякденному житті практично прагнули до святості.

Урочисту св. Месу супроводжував Дитячий хор «Лілія» під керівництвом Галини Вуйціцької.

Автор : Костянтин Чавага

Назад