Новини

Назад

50 пленарне засідання Конференції римо-католицьких єпископів України

: 835 2018-03-07 09:50:01

Сьогодні завершується 50, ювілейне, пленарне засідання Конференції римо-католицьких єпископів України. До Вищої Духовної Семінарії в Брюховичах, з’їхалися римо-католицькі єпископи з усієї України та Криму.

Серед обговорюваних питань: Синод на тему молоді, що відбудеться у Ватикані; Регіональна зустріч Тезе, що пройде у квітні у Львові; перебіг акції «Папа для України»; душпастирство родин та інші важливі теми Римо-Католицької Церкви, а також суспільної ситуації в Україні загалом.

Вчора єпископи зустрічалися з Апостольським Нунцієм в Україні архієпископом Клаудіо Ґуджеротті, а сьогодні представник Папи їде до Ватикану, щоби розповісти Святішому Отцеві про ситуацію в Україні.

Сьогодні ж, єпископи продовжать зустрічі, спільну молитву та обговорення.

Засідання Конференції єпископату закінчиться 7 березня.

Голова Конференції єпископів України архієпископ Мечислав Мокшицький розповів про перебіг засідання єпископів:

— Цього року ми відзначаємо ювілей — вже 50 раз поспіль зустрічаються на Конференції єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні. Це дуже важливо; це означає, що Церква розвивається. Під час зустрічі ми хочемо поділитися нашими досягненнями, нашими радощами, а також труднощами, які переживає наша Церква в Україні, і з’єднатися зі Святішим Отцем Папою Франциском через Нунція, який завжди присутній на наших зустрічах, який передає нам побажання Папи. Сьогодні Нунцій нам сказав, що завтра виїжджає до Рима і буде говорити з Папою Франциском про подальшу гуманітарну допомогу для України. Можливо, вона матиме інший вимір, але ми за це йому дуже вдячні. Також ми обговорюємо життя нашої Церкви. Особливу увагу звертаємо на підготовку до Синоду на тему молоді, на зустріч Тезе. Обговорюватимемо також підготовку катехиз для молоді, для наречених. Звернемо увагу на труднощі, що їх переживають родини, на складну ситуацію в Україні, що склалася внаслідок війни — щоби оточувати пастирською опікою найбільш потребуючих.

За матеріалами CREDOНазад