Новини

Назад

360 річниця Львівських шлюбів короля Яна Казимира

: 5624 2016-04-02 15:44:39

1-го квітня 1656 року перед іконою Матері Божої Ласкавої у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові склав свої обітниці польський король Ян ІІ Казимир. Того дня, під час Служби Божої, у присутності владик, сенаторів, шляхти та міщан король Ян Казимир здійснив коронацію Божої Матері на королеву польської Корони.

Вчора, під час літургій у львівській митрополичій базиліці, у день 360 річниці цих шлюбів, вірні разом із священиками звершували подячні молитви так само віддаючи себе та нашу країну під покров Матері Божої Милостивої, покровительки нашої архідієцезії, літургійний спомин якої припадає на день 1 квітня, проте, з огляду на святкування Пасхальної октави свято перенесено на вівторок 5 квітня.

Головні святкування з нагоди 360 річниці львівьских шлюбів відбудуться у суботу, 9 квітня у Митрополичій базиліці Успіння ПДМ

Текст шлюбів короля Яна Казимира

"Велика Матір Бога-Чоловіка, Найсвятіша Діво! Я, Ян Казимир, за милістю Твого Сина, Короля королів, а мого Господа, і за Твоїм милосердям король, до Найсвятіших стіп Твоїх припадаючи, Тебе нині обираю моєю Патронкою і Королевою моїх держав. Так самого себе, як і моє Польське королівство, князівства Литовське, Руське, Пруське, Мазовецьке, Жмудське, Курляндське, Ліфляндське, Смоленське, Чернігівське, а також військо обох народів і весь мій люд повіряю Твоїй особливій опіці. Закликаю Твою допомогу і милосердя в цьому жахливому, повному поразок, стані мого королівства проти неприятелів Римської церкви закликаю", – виголосив король на колінах перед чудотворним образом Божої Матері Ласкавої.
Ще поклявся Ян Казимир, що коли настане мир, він з усіма станами робитиме все можливе, щоби люд свого королівства визволити від біди та утисків.
Королівство зазнавало величезної небезпеки – як з боку шведів, так і з боку Росії. Король урочисто обрав Богородицю царицею Польщі і всіх своїх земель, просячи Її допомоги в боротьбі проти навали.
Нині вже не йдеться про захист королівства Польського ані про напади шведів. Сьогоднішньому світу загрожують інші небезпеки. Тому шлюби (обітниці) короля Яна Казимира є й сьогодні важливими і дуже актуальними, бо пригадують, що хто раз був відданий опіці Богородиці, сьогодні і назавжди під її Покровом перебуваючи, може здолати усі труднощі.Назад